kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Mój dom, moja rodzina - zaprojektuj zakładkę do książki”

„Mój dom, moja rodzina - zaprojektuj zakładkę do książki”

Dodano: 14.10.2014 08:00 „Mój dom, moja rodzina  - zaprojektuj zakładkę do książki”
W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bochni ogłoszono wyniki corocznego wakacyjnego konkursu plastycznego zorganizowanego przez Dział Instrukcyjno- Metodyczny.

Konkurs miał zasięg powiatowy, a honorowy patronat objął Starosta Bocheński Jacek Pająk. X edycja przebiegała pod hasłem „Mój dom, moja rodzina  - zaprojektuj zakładkę do książki”. W minionych latach uczestnicy konkursu wykonywali między innymi ilustracje  do utworów Tuwima, projektowali okładkę ulubionej książki, malowali ulubionych bohaterów baśniowych. Innym ciekawym doświadczeniem było przygotowanie komiksu, znaczka pocztowego czy pocztówki z wakacji.  W obecnej, jubileuszowej edycji motywem przewodnim była Rodzina, w nawiązaniu do ogłoszonego przez ONZ roku 2014 Rokiem Rodziny. Poprzez pracę twórczą uczestnicy mogli pokazać w jaki sposób ich zdaniem funkcjonuje rodzina, a także mogli podpowiedzieć jak postępować, by uczynić świat piękniejszym, lepszym, przyjaznym ni rodzinnym.

Uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zgromadziło w sali klubu bocheńskiej Biblioteki nie tylko laureatów i wyróżnionych z całego powiatu, ale także rodziców, bibliotekarzy i nauczycieli. Na spotkanie przybył Starosta Bocheński Jacek Pająk, który wraz z Dyrektorką Biblioteki Dorotą Rzepką  wręczył laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Spotkanie zakończyła krótka prezentacja przygotowana przez pomysłodawczynię i organizatorkę konkursu Bernadettę Machetę zatytułowana: „10 lat wakacyjnego konkursu plastyczno- literackiego”. Wielu uczestników konkursu mogło rozpoznać się na zdjęciach sprzed lat.

Na konkurs wpłynęło 146 prac. Uczestnicy wykazali się pomysłowością i artystyczną wyobraźnią. Zakładki były oryginalne, wykonane różnymi technikami, kolorowe, różnej wielkości i kształtu. Prace oceniło Jury w składzie: Bernadetta Gawąd– plastyk MDK w Bochni, Dorota Rzepka – dyrektor PiMBP w Bochni, Bernadetta Macheta – instruktor PiMBP w Bochni. Po dokładnym obejrzeniu, wnikliwej ocenie prac i sprawdzeniu ich zgodności z tematem konkursu postanowiło przyznać nagrody w trzech kategoriach wiekowych:

 

Kategoria I (7 – 9 lat)

I miejsce: Małgorzata Trojanowska

II miejsce: Wiktoria Majka i Gabriela Łach

III miejsce: Aniela Mucha, Weronika Skrzypiec i Magdalena Kruczek

Wyróżnienia:

Maciej Adamczyk, Maksymilian Rachfał, Zofia Ruśnica, Weronika Płachczyńska, Agata Słowik

Kategoria II (10- 12 lat )

I miejsce: Aleksandra Pławecka i Dominik Smoleń

II miejsce: Kamila Szczygieł i Emilia Durbas

III miejsce: Karolina Szaraj i Mikołaj Mikołajek

Wyróżnienia:

Barbara Lech, Jaromir Gas, Zuzanna Stawowy, Kinga Wójcik,

Kategoria III (13 - 15 lat)

I miejsce: Kamil Ciuruś

II miejsce: Klaudia Olipra i Weronika Poznańska

III miejsce: Kinga Wrona

Ponadto Komisja wyróżniła przedszkolaki -17 najmłodszych uczestników

Prace nagrodzone, wyróżnione i najciekawsze będą eksponowane na wystawie w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży PiMBP w Bochni ul. Mickiewicza 5.

 

sk