kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Modernizacja kształcenia zawodowego-jutro otwarcie projektu

Modernizacja kształcenia zawodowego-jutro otwarcie projektu

Dodano: 27.10.2010 14:00 Modernizacja kształcenia zawodowego-jutro otwarcie projektu
Już jutro tj. 28 października br. o godz. 14.00 w Zespole Szkół w Dąbrowicy, odbędzie się uroczysta inauguracja programu unijnego „Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce”. W uroczystym rozpoczęciu projektu i otwarciu multimedialnej pracowni językowej będzie uczestniczył wicemarszałek województwa małopolskiego Roman Ciepiela.

Małopolski projekt "Modernizacja Kształcenia Zawodowego" jest największym i jednym z pierwszych tego typu przedsięwzięć w naszym kraju. Jego głównym celem jest wzmocnienie kształcenia zawodowego poprzez dopasowanie oferty nauczania do potrzeb rynku pracy. W ramach projektu uczniowie będą uczestniczyć m.in. w kursach, szkoleniach praktycznej nauki zawodu oraz w zajęciach wzmacniających ich kompetencje. Dodatkowo za unijne pieniądze szkoły zostaną wyposażone w odpowiedni sprzęt techniczny i dydaktyczny.

Projekt realizowany będzie przez 4 lata od 2010 do 2014 r. Wsparciem objęte zostały szkoły techniczne, zasadnicze szkoły zawodowe i technika uzupełniające. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego.