kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Młodzież przeszła szlakiem Armii Krajowej i Niezłomnych

Młodzież przeszła szlakiem Armii Krajowej i Niezłomnych

Dodano: 18.06.2018 09:00 Młodzież przeszła szlakiem Armii Krajowej i Niezłomnych
Pod honorowym patronatem Starosty Bocheńskiego odbył się I Rajd szlakiem Armii Krajowej i Niezłomnych na Bocheńszczyźnie.

Rajd składał się z dwóch części: autokarowej (Bochnia-Nowy Wiśniczy-Lipnica Murowana-Rajbrot) i wędrówki pieszej. Uczestnicy Rajdu poznali wiele miejsc historycznych wraz z opisem wydarzeń, które miały miejsce na Ziemi Bocheńskiej, m.in. „atak Na Feldkasse”, „odbicie więźniów politycznych przez AK z więzienia w Nowym Wiśniczu”, „pacyfikacja Lipnicy”, „polana Mulowiec”, cmentarze wojenne z czasów I wojny światowej: nr 300 Rajbrot-Kobyła oraz nr357 w Kamionce Małej na górze Jarząbka.
Rajd podkreślił również walory turystyczne Powiatu Bocheńskiego. Jego uczestnicy odwiedzili m.in.: dziedziniec zamku w Nowym Wiśniczu, Koryznówkę, rynek w Lipnicy Murowanej, kościół św. Leonarda. Były również tradycyjne lody w Lipnicy, a na koniec Rajdu, po 9-km wędrówce - ognisko.

Organizatorem Rajdu było Stowarzyszenie "Bocheńscy patrioci", współorganizatorami: członkowie Światowego Związku Armii Krajowej oddział Bochnia, SRH Najemnicy Bocheńscy oraz PSP nr 2 w Bochni.

„I Rajd szlakiem Armii Krajowej i Niezłomnych na Bocheńszczyźnie” został dofinansowany, w ramach konkursu na realizację zadań publicznych z zakresu turystyki przez Powiat Bocheński.

 

sk