kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Mieszkańcy DPS mają nowy Dom

Mieszkańcy DPS mają nowy Dom

Dodano: 03.07.2014 09:00 Mieszkańcy DPS mają nowy Dom
Wczoraj odbyło się otwarcie Domu Pomocy Społecznej, jednej z najważniejszych inwestycji ostatnich lat. Biskup Andrzej Jeż,Poseł Jan Ziobro, Starosta Jacek Pająk, Wicestarosta Tomasz Całka i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej Barbara Hałas uroczyście przecięli wstęgę do nowo oddanego budynku. Inwestycja kosztowała ponad 6 milionów złotych.

 

Uroczystości rozpoczęła msza św. pod przewodnictwem Biskupa, następnie w świetlicy miała miejsce dalsza część, zakończona koncertem kwartetu smyczkowego Sine Nomine Ensemble.


To wielka chwila mam osobiście tego świadomość, że dzisiaj współtworzymy historię, to dzisiejsze wydarzenie zapisane zostanie w księgach historii Bochni, powiatu Bocheńskiego. Ten obiekt jest potwierdzeniem tego czym powiat bocheński jest i chce być z mocy ustawy i w wyniku swojego działania, woli i sztuki pracy, jest wspólnotą ludzi, którzy myślą nie tylko o tym jak dobrze wypełnić swoją misję administracyjną ale jak dobrze stworzyć przestrzeń przyjazną i godną dla drugiego człowieka. Myślę, że te wszystkie lata kiedy planowaliśmy mieszkańcom tego domu jeszcze bardziej  poprawić warunki dzisiaj znajdują swoje ukoronowanie w tej uroczystości -mówił podczas otwarcia Jacek Pająk starosta bocheński.


Marszałek Województwa Roman Ciepiela zwrócił uwagę na to, że bardzo ważne, że w nazwie DPS na pierwszym miejscu jest dom bo to w istocie jest dom dla osób, które tutaj mieszkają, nie są pensjonariuszami, są mieszkańcami, to jest ich środowisko.Nowy

Dom Pomoc przeznaczony jest 90 pensjonariuszy. Dom pełnił będzie funkcję miejsca stałego pobytu dla osób starszych, przewlekle i nieuleczalnie chorych. Pensjonariusze zamieszkiwać będą w jedno- i dwuosobowych pokojach oraz zespołach dwupokojowych z łazienkami. Nowy obiekt dostosowany będzie do obowiązujących standardów i potrzeb użytkowników. W budynku mieści sie także świetlica, kaplica, miejsce do rehabilitacji i terapii oraz pralnia, pomieszczenia socjalne oraz winda.Obiekt dostosowany jest też do potrzeb osób niepełnosprawnych.

W uroczystości uczestniczyło wielu gości w tym: Poseł Jan Ziobro, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Roman Ciepiela, wójtowie, dyrektorzy jednostek , radni, komendanci służb mundurowych , przedstawiciele duchowieństwa bocheńskich parafii, pracownicy i mieszkańcy DPS.

 

Koszt inwestycji wyniósł: 6 024 904,34 zł, wartość dofinansowania w ramach MRPO na lata 2007-2013: 3 000 000,00 zł, a wkład Powiatu Bocheńskiego : 3 028 414,71 zł.

 

kkh

 

ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ