kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy

Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy

Dodano: 12.10.2018 08:00 Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy
Na początku października odbyła się Międzyszkolna Olimpiada Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, związana z realizowanym przez Starostwo Powiatowe w Bochni programem polityki zdrowotnej o charakterze edukacyjnym z zakresu pierwszej pomocy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Bocheńskiego pn.: „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna”.

 

Każda szkoła uczestnicząca w programie wystawiła swoją reprezentację 4 – osobową do uczestnictwa w rozgrywkach. Olimpiada składała się z części teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Wynik Olimpiady:

I miejsce: Zespół Szkół Nr 3 im. ks. Józefa Tischnera w Bochni

II miejsce: I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

III miejsce: II Liceum ogólnokształcące im. Orła Białego w Bochni

Za zajęcie pierwszego drugiego i trzeciego miejsca szkoły otrzymały puchary oraz podręczne apteczki do udzielania pierwszej pomocy.

Program „Uczymy się ratować życie – pierwsza pomoc przedmedyczna finansowany był z budżetu powiatu bocheńskiego przy współfinansowaniu przez NFZ, a wzięło w nim udział 1085 uczniów z 42 klas. Dzięki temu uczniowie pozyskali wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, mogli zmierzyć się z lękiem przed wykonywaniem działań ratowniczych oraz zbudować poczucie własnej skuteczności w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Wszystkie te działania przyczynią się do zwiększenia liczby osób, które w przypadku zaistnienia takiej konieczności skutecznie udzielą pierwszej pomocy przedmedycznej, realizując tym samym cel główny programu jakim jest zmniejszenie liczby zgonów oraz niepełnosprawności w wyniku zdarzeń nagłych w związku z nieudzieleniem, zbyt późnym bądź niewłaściwym udzieleniem pierwszej pomocy przedmedycznej.

 

 

sk