kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Międzynarodowy Staż Aikido w Bochni

Międzynarodowy Staż Aikido w Bochni

Dodano: 26.03.2009 09:30 Międzynarodowy Staż Aikido w Bochni

Kilkaset osób z całej Europy wzięło udział w Międzynarodowym Stażu Aikido, który poprowadził jeden z najwybitniejszych mistrzów tej sztuki walki – Katsuaki Asai (8 dan). Uroczystego otwarcia stażu wraz z powitaniem Mistrza dokonali Jacek Pająk – Starosta Powiatu Bocheńskiego oraz Piotr Borowski – Prezes Polskiego Stowarzyszenia Aikido.

Mistrz Asai prowadził zajęcia w dniach 21- 22 marca na hali II Liceum Ogólnokształcącego im. Orła Białego w Bochni. Do Bochni przyjechało 150 adeptów aikido zarówno z Polski jak i z zagranicy. Powiat Bocheński już po raz drugi jest organizatorem spotkań Mistrza aikido z miłośnikami tej japońskiej sztuki walki.

Podczas zajęć Mistrz Asai z wielką precyzją tłumaczył poszczególne elementy wykonywania technik. Shihan czyli po japońsku nauczyciel starał się dotrzeć do każdego z uczestników podchodząc i indywidualnie pokazując poprawne wykonanie danego ćwiczenia. Ze względu na zróżnicowany poziom w stopniach akidoków, na stażu doskonalone były techniki o średnim stopniu trudności, tak by osoby początkujące mogły sobie poradzić z ich wykonaniem.

Mistrz urozmaicał trening anegdotami z historii Japonii oraz aikido. II Międzynarodowy Staż Aikido w Bochni zakończył się wręczeniem sensei czyli certyfikatów mistrzowskich. Otrzymał go m.in. bocheński mistrz Marek Trymbulak (3 dan). Na pożegnanie Mistrz otrzymał solną rzeźbę przedstawiającą twórcę i kodyfikatora aikido - Morihei Ueshibę.

Staż zorganizowała działająca przy Miejskim Domu Kultury w Bochni lokalna sekcja Polskiego Stowarzyszenia Aikido prowadzona przez Marka Trymbulaka (3 dan). Projekt stażu został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe oraz prywatnych sponsorów (firmy Avanti, CroppTown, Kris, Mascort, Sklep Młoda Para oraz ZPM „Karmat”).