kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » „Masz jedno życie” – kontynuacja akcji w szkołach

„Masz jedno życie” – kontynuacja akcji w szkołach

Dodano: 11.01.2011 15:00 „Masz jedno życie” – kontynuacja akcji w szkołach
Starostwo Powiatowe w Bochni wspólnie z Komendą Powiatową Policji kontynuuje akcję w szkołach „Masz jedno życie”. Celem tej akcji jest uświadomienie młodym ludziom skutków łamania przepisów ruchu drogowego. Prowadzona po raz trzeci akcja obejmie wszystkie szkoły średnie z terenu powiatu bocheńskiego.


Podczas prelekcji prezentowane są filmy o tematyce bezpieczeństwa drogowego z uwzględnieniem negatywnych skutków wypadków drogowych spowodowanych przez nadmierną prędkość, alkohol czy brawurową jazdę. Prezentacja została przygotowana przez Wydział Ruchu Drogowego i Komendy Stołecznej Policji. Multimedialne wykłady odbyły się w już w i LO i spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży - mówi Agnieszka Wilaszek z Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Bochni, prowadząca prelekcje w szkołach.

Jak pokazują statystyki najczęstszymi sprawcami, a jednocześnie ofiarami wypadków są ludzie młodzi w przedziale wiekowym od 18-24 lat. Zobrazowane na filmie często drastyczne sceny z wypadków, pokazują że główną ich przyczyną jest brawurowa jazda oraz w prowadzenie samochodu w stanie po spożyciu alkoholu. Mamy nadzieję, że efektem tej akcji, którą prowadzimy już od zeszłego roku szkolnego będzie wzrost świadomości młodych uczestników ruchu drogowego, a co za tym idzie mniej wypadków z ich udziałem - dodaje Agnieszka Wilaszek.