kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Marszałek z wizytą w szpitalu

Marszałek z wizytą w szpitalu

Dodano: 13.07.2009 13:00 Marszałek z wizytą w szpitalu

 

W dniu dzisiejszym Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Pan Roman Ciepiela przyglądał się  rozbudowie  Szpitala Powiatowego w Bochni. W  spotkaniu tym uczestniczył  Starosta Bocheński Jacek Pająk, Dyrektor Szpitala Wojciech Szafrański, oraz ordynatorzy  oddziałów.
W trakcie wizyty Marszałek zwiedził także będący obecnie w remoncie Oddział Internistyczny.  Podczas spotkania z ordynatorami  dyrektor szpitala powiedział, iż ma nadzieję, że nowoczesny oddział stanie się centrum  dla kobiet, które będzie świadczyło usługi  o wysokim standardzie na rynku medycznym. Marszałek dodał, iż rozbudowa szpitala zmierza naprawdę  w dobrym kierunku , zaznaczając, że jest to największa inwestycja w naszym regionie. Podczas spotkania dyrektor przedstawił też władzom województwa plany na przyszłość  dotyczące tak potrzebnej w naszym regionie opieki paliatywnej, a także zmiany podejścia do rehabilitacji i stworzenia oddziału  rehabilitacji  1-dnia.


Koszt rozbudowy Szpitala Powiatowego w Bochni  to 16 mln 697 tys. złotych. Projektowany budynek spełniać będzie najwyższe europejskie standardy. Docelowo będą się tam mieściły oddziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny. Bocheński szpital pozyskał na ten cel dofinansowanie w wysokości ponad 7 mln 802 tys. złotych z MRPO. Dodatkowo w budżecie powiatu na rozbudowę Rada Powiatu zabezpieczyła  środki w wysokości 5 mln 383 tys. złotych, natomiast pozostałą kwotę 3 mln 511 tys. złotych przeznaczy szpital. Zgodnie z założeniami projektu budowa nowego pawilonu ma zakończyć się do listopada 2010 r.