kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Małopolski Program Regionalny „Konserwator

Małopolski Program Regionalny „Konserwator

Dodano: 18.12.2016 07:00
Od stycznia 2017 r. realizowany będzie Małopolski Program Regionalny „Konserwator”. W ramach programu wparcie otrzymają osoby bezrobotne poprzez zaangażowanie ich przy pracach związanych z ochroną tradycji kulturowej, zachowaniem i rewitalizacją substancji zabytkowej oraz ochroną krajobrazu kulturowego na terenie województwa małopolskiego.

Tym samym beneficjentem tego programu jest zarówno osoba potrzebująca pomocy ze względu na brak zatrudnienia jak i regionalne, lokalne instytucje kultury i dziedzictwa narodowego, które zyskują wsparcie kadrowe. Program finansowany jest ze środków Funduszu Pracy z puli przyznanej dla województwa małopolskiego na finansowanie programów na rzecz promocji zatrudnienia, łagodzenia skutków bezrobocia i aktywizacji zawodowej. W ramach programu za pośrednictwem powiatowego urzędu pracy finansowane są:

  • stypendia stażowe dla uczestników programu przez okres od 3 do 6 miesięcy,
  • część wynagrodzenia za pracę w ramach robót publicznych i prac interwencyjnych,
  • koszty badań lekarskich uczestników staży zawodowych (koszt refundowany w zależności od wewnętrznych regulacji w danym powiatowym urzędzie pracy),
  • koszty przejazdu z miejsca zamieszkania do miejsca odbywania stażu zawodowego.

Aktualnie rozpoczyna się nabór samorządowych instytucji kultury, gmin, organizacji pozarządowych zajmujących się statutowo problematyką kultury, ochrony dziedzictwa narodowego, sportu i turystyki, w których w roku 2017 zostaną zorganizowane staże zawodowe, prace interwencyjne oraz roboty publiczne sfinansowane z Funduszu Pracy w ramach Małopolskiego Programu Regionalnego ”Konserwator”.
Instytucje zainteresowane prosimy o obranie i przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres e-mail: lub
Informacje na temat Małopolskiego Programu Regionalnego „Konserwator” można uzyskać w WUP w Krakowie, Plac Na Stawach 1, Referat Wdrażania Programów Regionalnych, V piętro, pokój 503, tel. 12 619 84 54, 12 619 84 18.