kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Małopolski dzień uczenia się przez całe życie

Małopolski dzień uczenia się przez całe życie

Dodano: 01.06.2011 10:00
W dniu 8.czerwca 2011 r w ILo w Bochni odbędzie się Małopolski Dzień Uczenia się przez całe życie. W tym roku odbędzie się pod hasłem : "Uczenie się łączy pokolenia". Celem przedsięwzięcia jest między innymi pogłębienie wśród mieszkańców Małopolski ich zainteresowań, wspólne zdobywanie wiedzy i rozwijanie pasji oraz czerpanie przyjemności z uczenia się.

Dzień 8 czerwca nie został wybrany przypadkowo. Tego dnia w 1979 roku Papież Jan Paweł II beatyfikował w Katedrze na Wawelu św. Jadwigę Królową, którą ustanowiono jedną z patronek Dnia Uczenia oraz spotkał się z przedstawicielami nauki i młodzieżą uczącą się. Drugim patronem tego dnia został ustanowionyśw. Benedykt z Nursji, uważany za opiekuna między innymi nauczycieli i uczniów.
   
  I Liceum Ogólnokształcące w Bochni włączyło się do tej szczytnej akcji poprzez organizację następujących przedsięwzięć:

1)    warsztatów sportowo – matematycznych: "Świat figur geometrycznych." 
Będą to zabawy ruchowe dla pięciolatków połączone z nauką rozpoznawania figur geometrycznych w najbliższym otoczeniu.  (sala gimnastyczna, godz. 10.00 – 12.00)  Realizatorami będą:  mgr Aleksandra Rachwał, mgr Ewa Jodłowska, mgr Halina Grech i mgr Artur Jaszczyński.
2)  warsztatów:  "Kalkulatory graficzne na lekcji matematyki i nie tylko" przeznaczonych dla uczniów klas II i III gimnazjum. Zajęcia mają na celu zapoznanie młodzieży z możliwościami kalkulatora graficznego TEXAS INSTRUMENTS. (sala nr 15, godz.12.00 -13.30). Realizatorem będzie mgr Dorota Pilch.
3)  dodatkowo szkoła zorganizuje zajęcia dla gimnazjalistów pod hasłem: "Spotkanie z astronomią". Będzie to prelekcja na temat lotów kosmicznych  i obserwacja Słońca przy użyciu teleskopu szkolnego. (sala nr 13 oraz plac przed wejściem głównym do szkoły, godz. 11.00 – 12.00). Realizatorami będą: mgr Anna Kukuła oraz mgr Grzegorz Sęk. Koordynatorem Małopolskiego Dnia Uczenia się przez całe życie jest Województwo Małopolskie – Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Wszelkie informacje dotyczące przedsięwzięcia oraz lista realizatorów znajdują się na stronie  www.pociagdokariery.pl