kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ludwik Węgrzyn nowym Prezesem Związku Powiatów Polskich

Ludwik Węgrzyn nowym Prezesem Związku Powiatów Polskich

Dodano: 05.02.2015 19:00 Ludwik Węgrzyn nowym Prezesem Związku Powiatów Polskich
Ludwik Węgrzyn, starosta bocheński, podczas odbywającego się dzisiaj w Ossie XVIII-ego Zgromadzenia Ogólnego ZPP, został wybrany nowym Prezesem Związku Powiatów Polskich.

 

Prezes L. Węgrzyn (62 l.) jest absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiów podyplomowych z zakresu organizacji i zarządzania (na Politechnice Szczecińskiej – 1981 r.), a także z zakresu gospodarki przestrzennej (na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu – 2008 r.).

Na niwie samorządowej realizuje się od bardzo wielu lat. W swoim życiu był m.in. Wójtem Gminy, Prezesem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Krakowie (w latach 1994-1999), Starostą Bocheńskim (przez dwie kadencje w latach 1999-2006), ekspertem ZPP (w latach 2007-2014). Po ostatnich wyborach samorządowych wrócił na pozycję Starosty Bocheńskiego.

W swojej działalności reprezentował samorządy powiatowe na szczeblu krajowym, m.in. w ramach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego oraz wielu innych stałych i doraźnych zespołach rządowo-samorządowych. Realizuje się także na płaszczyźnie międzynarodowej pełniąc funkcję członka Komitetu Regionów Unii Europejskiej w Brukseli.

Starosta Ludwik Węgrzyn był już Prezesem Związku (w latach 2003-2007), a wcześniej szefował Komisji Rewizyjnej ZPP (1999-2003).

Za zasługi na rzecz samorządu był niejednokrotnie nagradzany, w tym otrzymał jedną z najbardziej cenionych nagród, tj. został Laureatem Oskara Samorządowego – nagrody im. Grzegorza Palki za działalność samorządową (2003 r.)

Doświadczenie zawodowe, doskonała znajomość zagadnień samorządowych, otwartość na ludzkie problemy, komunikatywność to podstawowe cechy charakteryzujące nowego Prezesa Zarządu ZPP.

kkh/rr