kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Ludwik Węgrzyn na sesji plenarnej Komitetu Regionów

Ludwik Węgrzyn na sesji plenarnej Komitetu Regionów

Dodano: 13.04.2016 10:00 Ludwik Węgrzyn na sesji plenarnej Komitetu Regionów
Agenda miejska, nowe zasady dostawy energii dla konsumentów oraz ochrona uchodźców to tematy sesji plenarnej Komitetu Regionów, w której uczestniczył Ludwik Węgrzyna starosta bocheński.

Było to pierwsze zgromadzenie Komitetu Regionów po zamachach terrorystycznych w Brukseli, dlatego członkowie rozpoczęli posiedzenie od uczczenia ofiar minutą ciszy. Podczas posiedzenia członkowie Komitetu Regionów przyjęli 10 opinii, w tym dotyczących unijnego programu dla miast, ochrony uchodźców oraz roli krajowych banków prorozwojowych we spieraniu planu inwestycyjnego dla Europy.

Członkowie polskiej delegacji do Europejskiego Komitetu Regionów spotkali się też z Donaldem Tuskiem, przewodniczącym Rady Europejskiej.

Rozmowa toczyła się wokół kryzysów przed którymi stoi obecnie Unia Europejska oraz ich wpływu na polskie samorządy. Dużo czasu poświęcono tematowi kryzysu migracyjnego. Uzgodniono, że obecnie głównym działaniem powinno być ograniczanie nielegalnej imigracji i wsparcie dla uchodźców w Turcji. Wobec działań dezintegracyjnych w UE ważne jest zachowanie standardów demokratycznych i konstytucyjnych w Polsce. W interesie naszego kraju i polskich regionów jest sprawne i zintegrowane działanie UE i dalsza realizacja polityk wspólnotowych, a zwłaszcza polityki spójności i wspólnej polityki rolnej.

 

źródło:wartowiedziec.pl

fot. Rada Europejska