kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa prawnego

Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa prawnego

Dodano: 06.05.2019 10:00  Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa prawnego
W ramach zadań z zakresu nieodpłatnej pomocy prawnej na potrzeby mieszkańców powiatu bocheńskiego została utworzona lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa prawnego.

Lista ta ma ułatwić mieszkańcom wyszukanie odpowiedniej jednostki, do której w zależności od rodzaju problemu można zwrócić się o pomoc. W tym celu wykazane w liście jednostki zostały uporządkowane według tematyki świadczonego poradnictwa tj.: poradnictwa rodzinnego, psychologicznego, pedagogicznego, z zakresu pomocy społecznej, w sprawie rozwiązywania problemów alkoholowych i innych uzależnień, w sprawie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, w ramach interwencji kryzysowej, dla bezrobotnych, dla osób pokrzywdzonych przestępstwem, a także z zakresu praw konsumentów, praw dziecka, praw pacjenta, ubezpieczeń społecznych, prawa pracy, prawa podatkowego, dla osób w sporze z podmiotami rynku finansowego.

 

Ponadto w liście można znaleźć informacje na temat lokalizacji oraz godzin pracy funkcjonujących na terenie powiatu bocheńskiego punktów, w których udzielana jest nieodpłatna pomoc prawna.

Przypominamy, aby skorzystać z porady należy zarezerwować termin dzwoniąc pod numer tel. 14 615 37 92 . Pomoc prawna udzielana jest osobom, których nie stać na odpłatne porady prawne i które złożą stosowne oświadczenie w tym zakresie

Lista znajduje się tutaj.

kh