kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Letni Piknik Literacki w Parku Uzbornia

Letni Piknik Literacki w Parku Uzbornia

Dodano: 07.07.2017 08:45 Letni Piknik Literacki w Parku Uzbornia
W wakacyjną sobotę 8 lipca 2017 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni zaprasza dzieci z rodzicami i dziadkami do Parku Uzbornia na Letni Piknik Literacki, start o godz. 15.00

Będzie to kolejna impreza plenerowa organizowana w ramach projektu „Czy Drogie jest CzyTanie?”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

W programie pikniku, którego nazwa jest nieprzypadkowa, zaplanowano wypoczynek na świeżym powietrzu, połączony z degustacją. Pyszne i zdrowe przekąski oraz napoje przygotują najmłodsi uczestnicy wydarzenia w czasie warsztatów kulinarnych, które poprowadzą promotorzy zdrowego trybu życia, autorzy bloga Zabawa w Gotowanie. Wszystkich amatorów gotowania  i zdrowego odżywiania się zapraszamy na godzinę 15.00 do amfiteatru. Następnym punktem programu, o godzinie 17.00 będzie spektakl promujący czytelnictwo „Wyobraźnia czeka ukryta w bibliotekach” przygotowany przez aktorów Teatru Maska. Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas wczesnoszkolnych. O godzinie 18.00 w parku pojawią się Piraci, którzy poprowadzą zabawy, konkursy oraz bitwę morską. Podczas Letniego Pikniku Literackiego nastąpi rozwiązanie i wręczenie nagród zwycięzcom w konkursie na „Internetowy mem książkowy”.

Podobnie, jak w czasie Majówki Literackiej, obok amfiteatru zostanie zaaranżowana „zielona czytelnia”, w której odbędzie się happening czytelniczy - wszyscy uczestnicy będą mogli czytać książki tradycyjne lub e-booki na smartfonach. Zostaną tam również przeprowadzone mini konkursy literackie.

Wydarzenie organizuje Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni, wspierana przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Oddział w Bochni oraz Stowarzyszenie „Rodzina Kolpinga w Bochni”. Zapraszamy do wspólnej, wspaniałej zabawy.

 

sk