kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Laureaci Festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem" na gościnnych występach

Laureaci Festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem" na gościnnych występach

Dodano: 12.12.2019 10:00 Laureaci Festiwalu "Integracja Malowana Dźwiękiem" na gościnnych występach
Julia Bagińska, Norbert Tomaka i Gabriela Szyszka – laureaci dwóch ostatnich edycji Festiwalu Piosenki „Integracja malowana dźwiękiem” uczestniczyli w IV International Festival „Iveria Brilliant” w Tibilisi. Oprócz wykonawców z Polski wystąpili też utalentowani młodzi artyści z Armenii, Azerbejdżanu, Ukrainy i oczywiście Gruzji.

Festiwal „Iveria Brillant” miał charakter przeglądu twórczości osób niepełnosprawnych. Obejmował sztukę plastyczną, współczesną modę i piosenkę. Podobnie jak w Bochni, widoczny był aspekt integracji – Uczestnicy niepełnosprawni i zdrowi rówieśnicy występowali naprzemiennie, tak, jak u nas podczas pierwszych edycji. Z czasem w Bochni udało się stworzyć „integracyjne duety”. I właśnie w tej konwencji wystąpią w maju na naszym festiwalu zaproszeni uczestnicy z Gruzji – mówi Jerzy Turek.

Festiwal „Iveria Brillant” realizowany jest pod egidą Social Enterprise Special Magazine i Monthly Publication Special Magazine. Patronuje mu Patriarcha Katolicki Gruzji. Pierwsza edycja odbyła się rok temu w Tibilisi, kolejna w  Marneuli, a następna w Kutaisi, przy wsparciu Urzędu Miasta i Administracji Prezydenta Gruzji. Tym razem organizatorzy na miejsce festiwalu wybrali, wpisaną na listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO, pierwszą stolicę Gruzji - Mcchetę, która sąsiaduje z Tibilisi.

Wyjazd, który stanowił dodatkową nagrodę dla laureatów był możliwy dzięki nawiązanej współpracy pomiędzy organizatorami Festiwalu „Integracja malowana dźwiękiem” oraz International Festival „Iveria Brilliant".