kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Lądowisko jeszcze w tym roku

Lądowisko jeszcze w tym roku

Dodano: 19.03.2012 15:30 Lądowisko jeszcze w tym roku
Podpisana została umowa na realizację prac budowlanych związanych z powstaniem lądowiska dla helikopterów LPR z wykonawcą wybranym w trybie przetargu nieograniczonego, firmą ELEKTROTIM S.A. z Wrocławia.

Jednocześnie podpisano również umowę na nadzór  nad planowanym przedsięwzięciem. Zadanie to powierzone zostało wybranej w trybie przetargu nieograniczonego firmie NIERUCHOMOŚCI Kancelaria Beata Marta Kucharzyk z Kętrzyna.

Podczas uroczystego podpisania umowy Wojciech Szafrański dyrektor SP ZOZ w Bochni w swoim przemówieniu nie ukrywał trudności w pozyskaniu środków finansowych na ten cel, podkreślając równocześnie znaczenie lądowiska w umacnianiu pozycji w lecznictwie małopolskim.

Przed przystąpieniem do podpisania umów Jacek Pająk starosta bocheński  zaznaczył dobrą współpracę z dyrekcją szpitala. Zaakcentował także, iż Szpital rozwija się, aby  w tej konkurencji zdrowotno-samorządowo-rządowej ciągle wygrywać, ponieważ dzisiejsze standardy medyczne stale się podnoszą.

Głos zabrał również Wacław Woźnicki przewodniczący Komisji Zdrowia Rady Powiatu, który pogratulował Staroście Bocheńskiemu i dyrekcji szpitala tak zacnego przedsięwzięcia.

Lądowisko stanowić będzie żelbetowa płyta w formie ośmiokąta o wymiarach 18,5mx18,5m, wyniesiona na wysokość około 15m ponad powierzchnią terenu. Płyta posiadać będzie dwie ewakuacyjne stalowe klatki schodowe oraz dźwig szpitalny (platformę) do transportu pacjentów na poziom obudowanego korytarza poniżej płyty lądowiska. Komunikację z Oddziałem Ratunkowym zapewni obudowany korytarz (kładka z doświetleniem naturalnym, możliwością wentylacji, oświetleniem) zaprojektowany pomiędzy dźwigiem płyty lądowiska a budynkiem Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii. Dalej transport pacjenta odbywał się będzie poprzez hol budynku Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii, a następnie dźwigiem szpitalnym na znajdujący się w sąsiedztwie Szpitalny Oddział Ratunkowy.

Płyta wyposażona będzie w system podgrzewania oparty o pompę ciepła, umożliwiający utrzymanie optymalnych warunków lądowania w okresie zimowym oraz instalację oświetlenia do lotów nocnych.

Lądowisko przewidziane będzie dla helikopterów sanitarnych typu Eurocopter EC 135.

Według przyjętego harmonogramu prac zakończenie realizacji projektu pn: „Budowa lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego usytuowanego na dachu budynku „A” Szpitala Powiatowego w Bochni przy ul. Krakowskiej 31” nastąpi w terminie do 15 listopada 2012r.