kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kwitnące kasztanowce, czyli nadszedł czas egzaminu dojrzałości...

Kwitnące kasztanowce, czyli nadszedł czas egzaminu dojrzałości...

Dodano: 04.05.2018 14:15 Kwitnące kasztanowce, czyli nadszedł czas egzaminu dojrzałości...
Kwitnące kasztanowce pokazują, że dla tegorocznych maturzystów nadszedł czas wielkiej próby. I tak w dniu dzisiejszym o godzinie 9:00 maturzyści z powiatu bocheńskiego zasiedli przy szkolnych ławach by zmagać się z trudami egzaminu dojrzałości. Na początek obowiązkowy pisemny egzamin z języka polskiego.

 

Maturzyści przystępują do trzech egzaminów pisemnych - z języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego.Egzamin maturalny wyznacza poziom spełniania przez zdających wymagań programowych w zakresie ‎przedmiotów, z których przystępowali do egzaminów. Stanowi także potwierdzenie ich dotychczasowych osiągnięć, poziomu ‎wiadomości i umiejętności w zakresie języka polskiego, matematyki oraz wybranego ‎języka obcego. Zastępuje on również wstępny egzamin do szkół wyższych, które wykorzystują jego wyniki z danego przedmiotu lub przedmiotów – przede wszystkim na poziomie ‎rozszerzonym – jako jedno z kryteriów w procesie rekrutacji.

Ze szkół dla których organem prowadzącym jest Powiat Bocheński do matury przystąpiło 732 tegorocznych absolwentów :

I Liceum Ogólnokształcące w Bochni: 255
II Liceum Ogólnokształcące w Bochni: 52
Zespół Szkół nr 1 w Bochni: 228 
Zespół Szkół nr 2 w Bochni: 66
Zespół Szkół nr 3 w Bochni: 121
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Łapanowie: 10

Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn życzy wszystkim Maturzystom wymarzonych tematów i wspaniałych ocen.  Ze względu na doniosłość tego egzaminu, tradycyjnego połamania piór.

 

kh