kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kurów przez wieki - wykład Janusza Paproty

Kurów przez wieki - wykład Janusza Paproty

Dodano: 14.09.2015 09:00 Kurów przez wieki - wykład Janusza Paproty
Filia nr 3 Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni zaprasza wszystkich czytelników na spotkanie z Januszem Paprotą „Kurów przez wieki”, we wtorek 15 września 2015 r.o o godz. 18.00 w lokalu Biblioteki przy ul. Kurów 77.

Spotkanie odbędzie się w ramach realizacji projektu "Moja mała Ojczyzna – Osiedle Kurów” dofinansowanego przez Fundację Banku Zachodniego WBK , którego celem jest wzmacnianie więzi młodych ludzi z ich osiedlem, a także przybliżanie wiedzy historycznej na temat miejsca, w którym mieszkają oraz pokazanie zasłużonych ludzi i miejsc pamięci.

Janusz Paprota z wykształcenia jest historykiem, obecnie pracuje jako nauczyciel historii i informatyki w Zespole Szkół Gminnych w Damienicach. Od wielu lat popularyzuje historię Bochni i okolicznych miejscowości. Założył stronę internetową „Historia Ziemi Bocheńskiej”, którą obecnie można znaleźć pod adresem www.bochenskiedzieje.pl Publikuje na niej informacje dotyczące historii, ważnych postaci i zabytków na Bocheńszczyźnie. Efekty swojej pracy przedstawia również na łamach Kroniki Bocheńskiej, Ziemi Bocheńskiej, Wiadomości Bocheńskich oraz w periodyku naukowym Rocznik Bocheński. Ponadto jest autorem opublikowanej w 1999 r. książki „Z dziejów wsi i szkoły w Damienicach”. Jego hobby to: turystyka górska i krajoznawstwo w różnych odmianach, zamki i budowle obronne, fotografia cyfrowa.

Podczas spotkania w Bibliotece Janusz Paprota przypomni historię Kurowa, dzisiaj osiedla Bochni, niegdyś odrębnej miejscowości. Opowie o jego położeniu i ludziach związanych z miejscowością. Słuchacze zainteresowani tematem będą mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawych informacji związanych z osiedlem. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

sk