kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Koty tajemnicze istoty

Koty tajemnicze istoty

Dodano: 08.06.2009 09:00 Koty tajemnicze istoty

Pod koniec maja w ramach zajęć związanych z aktywizacją  i rehabilitacją zawodową Warsztaty  Terapii Zajęciowej w Łapanowie uczestniczyły w VII Artystycznym Plenerze Integracyjnym ,, RAZEM” pod hasłem ,,KOTY  TAJEMNICZE  ISTOTY„,które jak co roku odbywały się w Limanowej.
Zajęcia zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie REMEDIUM z Tymbarku przy współpracy Limanowskiego Domu Kultury oraz artystów rzeźbiarzy, biorących udział w między narodowych plenerach, sympozjach , konkursach. W tym roku w plenerze uczestniczyły również dwie szkoły plastyczne z Nowego Wiśnicza i Nowego Sącza wraz ze swoimi profesorami . Celem tego przedsięwzięcia była integracja społeczna osób niepełnosprawnych, stwarzanie wzajemnej więzi miedzy uczestnikami niepełnosprawnymi, a zdrowymi, kształtowanie postaw prospołecznych, wzmocnienie poczucia własnej wartości, usprawnienie manualne. Zajęcia obejmowały przygotowanie materiałów do pracy , poznanie materiałów i narzędzi oraz poznanie technik lepienia w glinie i metod pracy w gipsie. Po wykonaniu figurek ,,kotów”  uczestnicy postawili wspólnie piec plenerowy, w którym zostały wypalone dzieła wykonane przez uczestników tego pleneru. Wszyscy zapoznali się z techniką wypalania gliny. Zajęcia ceramiczne polegały również na wykonywaniu kafli ozdobnych z surowej cegły i ułożenie ich w przestrzenną formę.
Poprzez lepienie ,formowanie i modelowanie w glinie, rozwijana jest sprawność manualna, wyzwalane są zainteresowania artystyczne , zostaje poruszona wyobraźnia a także nabywane zostają umiejętności umożliwiające prace zawodową na stanowisku pomocnika artysty.