kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Koszykarki z Ekonomika na Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych

Koszykarki z Ekonomika na Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych

Dodano: 13.06.2017 10:00 Koszykarki z Ekonomika na Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych
Duży sukces żeńskiej reprezentacji Zespołu Szkół nr 3 w Bochni „Ekonomika” w koszykówce - w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych Licealiada 2017.

W Żyrardowie odbyły się Finały Ogólnopolskiej Licealiady w Koszykówce Kobiet 2017. W mistrzostwach wzięło udział 16 zespołów reprezentujących poszczególne województwa, łącznie ok. 230 uczestników. Małopolskie szkoły ponadgimnazjalne z reprezentowały uczennice Zespołu Szkół Nr 3 w Bochni, które 17 marca br. wywalczyły tytuł Mistrzyń Małopolski z prawem reprezentowania województwa na finałach ogólnopolskich.

Każda drużyna miała do rozegrania 6 spotkań. Najpierw były 3 spotkania w grupie, z której ZS nr 3 wyszedł z drugiego miejsca awansując tym samym do najlepszej ósemki turnieju. Następny mecz o wejście do TOP 4 również zakończył się wygraną uczennic z powiatu bocheńskiego. Niestety kolejne spotkania, pierwsze o wejście do finału z uczennicami LO z Gorzowa Wielkopolskiego Nasze reprezentantki nieznacznie przegrały a w walce o trzecie miejsce po raz kolejny w tych mistrzostwach uległy reprezentantkom LO z Żyrardowa czyli gospodyniom rozgrywek.

Ostatecznie Mistrzynie Województwa Małopolskiego zajęły IV miejsce w Finałach  Ogólnopolskich Licealiady. Do najlepszej piątki całego turnieju została wybrana Gabriela Rak a najlepszą zawodniczką drużyny Aleksandra Poradowska, uczennice kl. I w zawodzie technik hotelarstwa.

Warto dodać, że trzonem reprezentacji Szkoły są uczennice kl. I technikum a w związku z tym potencjał drużyny na pewno będzie się wzmacniał i możemy liczyć kolejne sukcesy w Licealiadzie 2018.

Udział reprezentacji szkoły w Mistrzostwach był możliwy dzięki finansowemu wsparciu: Zarządu Powiatu  w Bochni, „Społem” PSS Bochnia, Małopolskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz Rady Rodziców w Zespole Szkół nr 3 w Bochni.

Zespół Szkół Nr 3 w Bochni i Małopolskie Szkoły Ponadgimnazjane reprezentowały: Buczek Aisza, Dylowicz Kinga, Kurdas Natalia, Mazur Natalia, Mączka Agnieszka, Mroczek Barbara, Poradowska Aleksandra, Rak Gabriela, Rudnik Edyta i Stańdo Justyna. Trenerzy drużyny Elżbieta Kokoszka i Rafał Sroka.