kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Konkursy z zakresu kultury, turystyki i sportu - przyjmowanie wniosków do 3 lutego

Konkursy z zakresu kultury, turystyki i sportu - przyjmowanie wniosków do 3 lutego

Dodano: 09.01.2014 11:00 Konkursy z zakresu kultury, turystyki i sportu - przyjmowanie wniosków do 3 lutego
Do 3 lutego stowarzyszenia, organizacje pozarządowe, osoby prawne i jednostki organizacyjne mogą składać wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu kultury, turystyki i sportu. W tym roku w ramach otwartego konkursu ofert Zarząd Powiatu w Bochni rozdzieli kwotę w wysokości 61 tysięcy złotych.

 

W poprzednim roku spośród 43 złożonych projektów dofinansowaliśmy 22 zadania na łączną sumę 49 tysięcy złotych. Mam nadzieję, że i w tym roku konkurs będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Chciałbym zachęcić organizacje pozarządowe i stowarzyszenia działające na terenie powiatu bocheńskiego do uczestnictwa w tym konkursie, ponieważ to one są ważnym ogniwem w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego - mówi starosta Jacek Pająk.

W tym roku na realizację zadań z zakresu kultury zostanie przeznaczona kwota w wysokości 40 tysięcy złotych. Powinny one dotyczyć organizowania wydarzeń kulturalnych lub edukacyjnych. Do konkursu mogą przystąpić również organizacje, które zajmują się wspieraniem imprez o charakterze powiatowym, wydają publikacje służące upowszechnianiu tradycji, historii i kultury Powiatu Bocheńskiego oraz promocją twórczości regionu bocheńskiego w kraju i zagranicą. Dofinansowane zostaną również zadania z zakresu edukacji muzycznej dzieci i młodzieży, mającej na celu wspieranie rozwoju i popularyzację tradycji orkiestr dętych w Powiecie Bocheńskim.

6 tysięcy złotych zostanie rozdysponowane w konkursie na zadania z zakresu turystyki. O dotacje mogą starać się jednostki, które zajmują się utrzymaniem i tworzeniem infrastruktury szlaków turystycznych znajdujących się na terenie Powiatu. Publikacje regionalne promujące produkty turystyczne lub walory turystyczno-przyrodnicze Powiatu, jak również agroturystykę.

Na zdania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej i sportu przeznaczono 15 tysięcy złotych. Na wsparcie mogą liczyć jednostki, które zajmują się koordynacją przedsięwzięć sportowych dla dzieci i młodzieży Powiatu Bocheńskiego czy wspieraniem sportu osób niepełnosprawnych.

Wniosek do pobrania znajduje się tutaj

 

sk