kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Konkursy dla organizacji współpracujących z wolontariuszami i wolontariuszy

Konkursy dla organizacji współpracujących z wolontariuszami i wolontariuszy

Dodano: 19.09.2012 10:55 Konkursy dla organizacji współpracujących z wolontariuszami i wolontariuszy
Regionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie działające przy Fundacji Biuro Inicjatyw Społecznych oraz Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce, zapraszają do udziału w konkursach adresowanych do wolontariuszy oraz organizacji i placówek współpracujących z wolontariuszami.

Konkurs organizowany jest po raz drugi. Jego celem jest wyróżnienie i promowanie  pozytywnych  przykładów organizacji i instytucji, które na co dzień korzystając z wsparcia wolontariuszy, nie tylko przestrzegają obowiązujących przepisów prawnych, ale we współpracy tej idą o wiele dalej. Tworzą przyjazne środowisko pracy dla wolontariuszy, dbają o ich rozwój, właściwą organizację i koordynację pracy, wspierają w codziennych aktywnościach. Takim placówkom organizatorzy przyznają certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom.

Wyniki konkursów: – Etap wojewódzki zostanie ogłoszony podczas Gali zorganizowanej w dniu 16 listopada br. w Krakowie, etap ogólnopolski podczas Gali Finałowej Wolontariatu w grudniu br. w Warszawie.

Termin nadsyłania zgłoszeń w obydwu konkursach upływa 15 października  2012. Zgłoszenia z terenu województwa małopolskiego należy nadsyłać na adres mailowy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Krakowie: rcw@bis-krakow.pl

Regulaminy, zasady udziału oraz miejsca zgłoszeń kandydatów dostępne są pod adresem:www.wolontariat.org.pl/konkurs

Organizację konkursów wspierają wybrane placówki Sieci SPLOT, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego,  Mazowiecki Urząd Wojewódzki, Mazowiecka Rada Działalności Pożytku Publicznego.