kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Konkurs na Gminę Przyszłości 2011

Konkurs na Gminę Przyszłości 2011

Dodano: 22.08.2011 08:40 Konkurs na Gminę Przyszłości 2011
Pod patronatem m.in. Związku Powiatów Polskich został ogłoszony konkurs na „Gminę przyszłości 2011”. Celem jego jest wywołanie polskich gmin, które aktywnie inwestują w ochronę klimatu i w ten sposób wpisują się w założenia polityki energetycznej Polski i Unii Europejskiej.

Wykorzystywanie nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań energetycznych oraz źródeł energii przyjaznych środowisku ma istotne znaczenie nie tylko dla wspierania ochrony środowiska, ale i dla zrównoważonego rozwoju społeczności lokalnych. Dzięki możliwości dofinansowania projektów tego typu ze środków UE, dostęp gmin i powiatów do bezpiecznych i przyjaznych dla środowiska rozwiązań ekologicznych znacząco się zwiększa. Inwestycja w innowacyjne rozwiązania to także inwestycja w innowacyjne społeczeństwo, a co za tym idzie zrównoważony jego rozwój.

Zatem zapraszamy wszystkie gminy do wzięcia udziału w konkursie, który odbywał będzie się w dwóch kategoriach:
1. Innowacje dla klimatu – projekty wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku i człowiekowi rozwiązań energetycznych, które już dziś wpisują się w politykę energetyczną Polski i Unii Europejskiej.
 2. Promotor innowacji – gminy, które aktywnie edukują w zakresie budowania świadomości ekologicznej oraz wykorzystania innowacyjnych, przyjaznych środowisku rozwiązań energetycznych.

Laureaci konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe.
Formularz zgłoszeniowy i regulamin znajduję się na stronie www.kibicujklimatowi.pl