kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Konkurs Języka Angielskiego w CKZiU w Łapanowie

Konkurs Języka Angielskiego w CKZiU w Łapanowie

Dodano: 28.03.2018 09:00 Konkurs Języka Angielskiego w CKZiU w Łapanowie
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Łapanowie odbył się I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Wielkiej Brytanii “DISCOVER BRITAIN”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z VII klas szkół podstawowych oraz II i III szkół gimnazjalnych. Uczestnicy reprezentowali: Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Gruszowie, Publiczną Szkołę Podstawową w Lipnicy Murowanej, Publiczne Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie, Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych oraz Zespół Placówek Oświatowych w Trzcianie.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego i zdobywania wiedzy na temat Zjednoczonego Królestwa, poszerzenie ich wiedzy w zakresie geografii, historii, kultury i tradycji tego państwa. W czasie konkursu młodzież miała możliwość praktycznego wykorzystania zdobytej wiedzy.

 

Każdy uczestnik miał za zadanie rozwiązać test złożony z II części. W części I należało udzielić odpowiedzi na 49 pytań zamkniętych i 19 pytań otwartych. W części II natomiast znalazły się 2 teksty z lukami do uzupełnienia. Pierwszy dotyczył życia w czasach panowania Tudorów, natomiast drugi – atrakcji Londynu. Ponadto młodzież miała okazję wykazać się ogólną znajomością mapy Zjednoczonego Królestwa oraz charakterystycznych symboli narodowych.

 

Powołana z grona nauczycieli anglistów komisja wyłoniła zwycięzców:

I miejsce: Igor Orłowski, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni

II miejsce: Aleksandra Janik, Publiczne Gimnazjum im. Janusza Kuliga w Łapanowie

III miejsce: Milena Piech, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Jachowicza w Bochni

 

Wyróżnienie: Julia Zagól, Zespół Szkół Gminnych im. Jana Pawła II w Nieszkowicach Małych

Wyróżnienie: Stanisław Babral, Zespół Placówek Oświatowych w Trzcianie.

 

Organizatorkami były Ewa Lorent i Paulina Urbańczyk.

 

sk