kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Konkurs dla NGO na usługi Asystenta osoby niepełnosprawnej

Konkurs dla NGO na usługi Asystenta osoby niepełnosprawnej

Dodano: 14.04.2020 12:00 Konkurs dla NGO na usługi Asystenta osoby niepełnosprawnej
Nawet 50 osób niepełnosprawnych z terenu powiatu bocheńskiego będzie mogło skorzystać w pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Zarząd Powiatu ogłosił konkurs na usługi asystentów osób niepełnosprawnych, realizowane przez organizacje pozarządowe. Na realizację zadania Powiat Bocheński pozyskał dofinansowanie z Funduszu Solidarnościowego, a całość przeznaczono blisko 400 tysięcy złotych. Oferty można składać do 30 kwietnia.

Zadanie realizowane będzie w ramach Programu Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej pt. „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2019-2020 - w 2020 r. w Powiecie Bocheńskim. Adresowane jest do maksymalnie 50 mieszkańców Powiatu Bocheńskiego - osób niepełnosprawnych posiadających orzeczenie o znacznym (40 os.) lub umiarkowanym (10 os.) stopniu niepełnosprawności.

Realizacja zadania powinna zapewnić usługę asystenta, mającą na celu pomoc pełnoletnim osobom niepełnosprawnym ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności w wykonywaniu codziennych czynności oraz w funkcjonowaniu w życiu społecznym, m.in. w dojazdach na rehabilitację i zajęcia terapeutyczne, zakupach, załatwieniu spraw urzędowych, nawiązaniu kontaktu/współpracy z różnego rodzaju organizacjami.

Termin składania ofert w konkursie upływa 30 kwietnia 2020 r. Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

 

 

mm