kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kończą się kolejne ważne inwestycje

Kończą się kolejne ważne inwestycje

Dodano: 06.04.2011 09:00 Kończą się kolejne ważne inwestycje
Dobiegają końca prace remontowe realizowane w ramach tzw. ciągu południowego oraz roboty wykończeniowe na moście w Kamionnej. Łącznie te dwie największe inwestycje zeszłego roku realizowane przez powiat bocheński kosztowały ponad 8, 5 mln złotych.

Zły stan techniczny istniejących na południu powiatu dróg powodował szereg utrudnień dla mieszkańców oraz użytkowników dróg.  Jesienią ubiegłego roku rozpoczęła się modernizacja tego dziesięciokilometrowego odcinka drogi, przebiegającego przez trzy gminy powiatu bocheńskiego (Nowy Wiśnicz, Łapanów oraz Trzcianę). W ramach prowadzonej inwestycji na odcinku 10 km położona została nowa nawierzchnia, wybudowano ponad 1,5 km chodników. Powstały także dwie zatoki autobusowe.

Budowa mostu w Kamionnej, zwanego potocznie mostem na “czarnych błotach” rozpoczęła się w czerwcu ubiegłego roku.
Prace koncepcyjne trwały od 2009 roku, kiedy to podjęta została decyzja o budowie pięcioprzęsłowego obiektu. W poprzednim roku w ramach podziału środków powodziowych Powiat bocheński otrzymał ponad 2,5 mln dofinansowania.  Po kilkunastu miesiącach intensywnych prac powstał największy w powiecie bocheńskim most liczący 135 metrów, wraz z dojazdami. To nie koniec prac jakie prowadzone są na tym moście. W chwili obecnej rozstrzygnięty został także przetarg  na modernizację drogi dojazdowej Leszczyna- Kamionna. Realizowane będą tam prace remontowe na kwotę ponad 100 tyś zł.   Warto dodać, że pierwotnie remont mostu w Kamionnej rozpoczął się w 1971 roku.  Wówczas wykonano  jedynie konstrukcję główną z filarów, które przez ostatnie 40 lat niszczały.

Zarówno na moście w Kamionnej jak i ciągu południowym większość prac została już ukończona. W najbliższych tygodniach trwać będą jeszcze roboty wykończeniowe i prace porządkowe. Jednak  oddanie do użytku tych dwóch inwestycji to nie jedyne założenia powiatu na ten rok. Na początku kwietnia przekazaliśmy  plac budowy, rozpoczynając tym samym dużą inwestycję - podsumowuje starosta bocheński Jacek Pająk.

Inwestycje pn. „Polepszenie dostępności komunikacyjnej powiatu bocheńskiego poprzez modernizację dróg powiatowych nr 1444 K, 2082 K, 2072 K, 2071 K” realizowana jest w ramach środków unijnych, natomiast "Budowa mostu wraz z dojazdami w ciagu drogi powiatowej nr 2072K Leszczyna - Nowe Rybie " sfinansowana została w ramach podziału środków na usuwanie skutków powodzi.