kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Koncert zespołu z SOSW

Koncert zespołu z SOSW

Dodano: 25.11.2013 10:00 Koncert zespołu z SOSW
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni i Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Ks. Jana Twardowskiego w Bochni zapraszają na koncert działającego w Ośrodku Zespołu Wokalno – Instrumentalnego, który odbędzie się 26 listopada 2013 r. w sali klubu Biblioteki o godz. 12.30.

Pomysłodawczynią i pierwszą nauczycielką zespołu jest Wanda Wątorska – wieloletnia dyrektorka bocheńskiej Szkoły Muzycznej. Dzięki swej pasji i wytrwałości opracowała specjalną metodę nauki muzyki, przekonała sponsorów do zakupu instrumentów, założyła i przez wile lat prowadziła zespół, w którym swe uzdolnienia muzyczne rozwijali podopieczni Ośrodka. Orkiestra ta wielokrotnie grała w bocheńskiej Bibliotece i Szkole Muzycznej, mogli ją oklaskiwać słuchacze w Gminnym Ośrodku Kultury w Żegocinie. Do wspólnych koncertów zapraszała uczniów Szkoły Muzycznej.

Obecnie zespół prowadzi Anetta Jasińska, współpracując z nauczycielami: Elżbietą Płachczyńską, Renatą Widła, Marcinem Śmiglą i Joanną Klimek – Kutą. Do zespołu należy 31 uczniów, którzy śpiewają, grają na gitarach, fletach, instrumentach perkusyjnych. Występ wizualnie i choreograficznie ubogacą  uczniowie z klasy I - III Ewy Kozak.

Piękną ideą zespołu, również zapoczątkowaną przez Wandę Wątorską, jest zapraszanie do wspólnego muzykowania gości z innych szkół. W koncercie razem z uczniami z SOSW w Bochni wystąpią: Natalia Gądek - uczennica III klasy Gimnazjum w Kłaju, Wojciech Gnutek i Jakub Jasiński – uczniowie II klasy oraz Patrycja Świderska z I klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni. Koncert pt. „Podróż dookoła świata, cz.I…”  poprowadzi Anetta Jasińska.

Serdecznie zapraszamy!!!