kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Koncert Krzysztofa Ścierańskiego w Bochni

Koncert Krzysztofa Ścierańskiego w Bochni

Dodano: 23.09.2015 08:00 Koncert Krzysztofa Ścierańskiego w Bochni
27 września w klubie Mała Czarna Bistro w Bochni wystąpi legenda polskiego jazzu, czarodziej gitary basowej: KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI !

Koncert rozpoczęcie o godz. 20.00 Wstęp wolny !!!


***

Będzie to jedyny w swoim rodzaju koncert legendy polskiego Jazzu – Krzysztofa Ścierańskiego – wirtuoza gitary basowej, od 1982 r. uznawanego przez „Jazz Forum” za najlepszego basistę w kraju.

Muzyka prezentowana przez tego niezwykłego wykonawcę jest żywa. Mimo ram związanych z formami utworów, ich wykonanie zależy od czasu i ludzi przed którymi występuje. Koncerty mają niepowtarzalny charakter, na który składają się nie tylko dźwięki, ale i odbiorcy. To kwintesencja współpracy artysty z odbiorcą, gdzie tu i teraz stają się środkiem wyrazu.

To będzie prawdziwa rozkosz.
***

KRZYSZTOF ŚCIERAŃSKI
jest od dwudziestu lat najlepszym polskim basistą, co potwierdza doroczny ranking miesięcznika Jazz Forum. Króluje tam, w swojej kategorii, chyba od zawsze. Jego solowe koncerty to dawka niesamowitej energii, ciepła, wrażliwości, właściwie poezji basowej. Dla każdego, kto choć raz był świadkiem jego występu, świat nigdy nie będzie już wyglądał jak przedtem. Urzeka osobowością […]

Jest muzycznym samoukiem. Po kilku latach gry w amatorskich zespołach, został w wieku 22 lat basistą jazz-rockowego zespołu Laboratorium, z którym nagrał 5 płyt i zagrał kilkaset koncertów, także za granicą, m.in. na festiwalach w Hiszpanii i w Indiach. 

W 1980 na zaproszenie Zbigniewa Namysłowskiego przystąpił do zespołu Air Condition. Na kilka dni przed ogłoszeniem stanu wojennego zagrał pierwszy koncert ze swoim nowym zespołem, String Connection Krzesimira Dębskiego. Po zawieszeniu działalności przez grupę, Ścierański zaczął realizację projektów autorskich.

Obecnie grywa z Bernardem Maselim a także Zbigniewem Jakubkiem, Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Jan Pluta, Republika, Marek Wilczyński, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

 

in.pras./kkh