kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Koncert charytatywny

Koncert charytatywny

Dodano: 21.11.2017 09:00 Koncert charytatywny
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Bochni oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Mikluszowicach zapraszają na koncert charytatywny w wykonaniu uczniów Szkoły Muzycznej w Mikluszowicach i Zespołu byANN, 24 listopada 2017 r. godz. 18.00 w sali klubu Biblioteki.

Jak co roku, już po raz czwarty, zapraszamy w piątkowy listopadowy wieczór wszystkich miłośników muzyki do wysłuchania koncertu i wsparcia bocheńskiej fundacji Auxilium. W interpretacji młodych artystów ze Szkoły Muzycznej I Stopnia im. Juliusza Łuciuka w Mikluszowicach wysłuchamy utworów skomponowanych przez twórców muzyki klasycznej oraz znane melodie wykonane na fortepianie, skrzypcach, gitarach i innych instrumentach. Jako gość specjalny wystąpi duet byANN, który powstał z inicjatywy dwóch młodych instrumentalistek Anny Żelasko i Anny Rzeszuto, absolwentek Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Dzięki wspólnej pasji oraz doświadczeniu, zdobytemu podczas swojej drogi artystycznej, zespół byAnn stworzył unikatową jakość brzmienia akordeonu, gitary i wokalu. Prezentowany przez zespół program jest bardzo szeroki i różnorodny. Ma na celu ukazanie ogromnych możliwości wyrazowych oraz brzmieniowych gitary i akordeonu - instrumentów, które doskonale odnajdują się w niemal każdym stylu muzycznym. Na jego koncertach można usłyszeć utwory: C. Machado, M. D. Pujola, Astora Piazzolli jak również Stinga, Luisa Armstronga, Seweryna Krajewskiego oraz znane standardy jazzowe. 

Po koncercie będzie można nabyć płyty CD, z których dochód zostanie przeznaczony dla bocheńskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz Dzieciom i Młodzieży "Auxilium". Dziękujemy wszystkim wykonawcom i darczyńcom, zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

 

sk