kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Komendant bocheńskiej policji mianowany „pułkownikiem”

Komendant bocheńskiej policji mianowany „pułkownikiem”

Dodano: 16.07.2009 13:00 Komendant bocheńskiej policji mianowany  „pułkownikiem”

W najbliższą niedzielę 19 lipca w Krakowie podczas wojewódzkich uroczystości 90-tej rocznicy powstania Policji Polskiej Komendant Powiatowy Policji w Bochni  mł. insp. mgr inż. Marek Rudnik odbierze awans na stopień inspektora Policji Polskiej.

Zaszczyt ten jest tym większy, że jest jedynym „pułkownikiem” awansowanym nadterminowo w województwie małopolskim (stopień inspektora równy jest pułkownikowi w nazewnictwie wojskowym). Zasługi inspektora Marka Rudnika dla tutejszej społeczności oraz Policji zostały zauważone w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie, a następnie w Komendzie Głównej Policji co spowodowało przyspieszenie awansu. 

Szef bocheńskich  policjantów ma wykształcenie wyższe techniczne. W policji służy od 1990 roku. W latach 1996 - 2003 pełnił funkcję Naczelnika Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej KPP w Bochni. W kwietnia 2003 roku  został Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Bochni i nadzorował Służby Kryminalne. W maju maja 2005 roku awansował na I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Bochni. Od dnia 12 kwietnia 2006 roku piastuje stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Bochni.

Prywatnie: jest żonaty, ma dwóch dorosłych synów (również służących w policji).

Należy wspomnieć, że bocheńska ziemia ma już trzech inspektorów. Poprzedni komendant inspektor Tadeusz Orzechowski i awansowany również 19 lipca inspektor Robert Biernat Komendant Powiatowy Policji w Brzesku, który przez lata pracował w bocheńskiej komendzie.