kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Komenda Powiatowa PSP w Bochni podsumowała 2016 rok

Komenda Powiatowa PSP w Bochni podsumowała 2016 rok

Dodano: 27.02.2017 10:00 Komenda Powiatowa PSP w Bochni podsumowała 2016 rok
W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bochni odbyła się doroczna narada, podczas której podsumowano działalność Komendy w 2016 roku, stan bezpieczeństwa na terenie powiatu, działalność ratowniczą, szkoleniową, kontrolno – rozpoznawczą i zaprezentowano plany na rok bieżący.

W naradzie, oprócz kadry Komendy, wzięli udział: Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Stanisław Nowak,  Starosta Bocheński Ludwik Węgrzyn, kapelan powiatowy strażaków - ks. Stanisław Szczygieł, władze samorządowe szczebla gminnego, komendanci gminni ZOSP RP i przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Bochni.

Komendant Powiatowy PSP w Bochni st. bryg. Krzysztof Kokoszka przedstawił aktualną strukturę Komendy Powiatowej PSP w Bochni, w której pracuje 61 funkcjonariuszy PSP oraz 3 pracowników cywilnych. Z bocheńską Komendą  ściśle współpracuje 71 jednostek OSP, w tym 14 włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, do którego w dniu 1 grudnia 2016 roku została włączona także OSP Kamionna. Liczba członków OSP czynnych, mogących brać udział w akcjach ratowniczych wynosi 2236, w tym 578 to członkowie OSP z KSRG. W roku 2016 zmniejszyła się liczba strażackich interwencji z 1326 zdarzeń w roku 2015 do 931 w roku 2016 (pożarów 189, innych miejscowych zagrożeń 716, alarmów fałszywych 26). Największa ilość zdarzeń na obszarze powiatu bocheńskiego wystąpiła na terenie miasta Bochni i gminy Bochnia.

Komendant Kokoszka przypomniał również najważniejsze wydarzenia z roku 2016, wśród których było m. in: zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży.

Wystąpienie Komendanta zakończyło się wnioskami, dotyczącymi podniesienia stanu bezpieczeństwa w powiecie: sukcesywnie doposażyć Komendę Powiatową PSP oraz jednostek OSP w pojazdy i sprzęt pożarniczy równoważący zagrożenia występujące na terenie powiatu wg standardów wyznaczonych przez stosowne akty prawne i wytyczne, kontynuować rozbudowę i modernizację nieruchomości Komendy Powiatowej PSP pod kątem zwiększenia bezpieczeństwa pożarowego powiatu i standardów pełnienia służby, sukcesywnie doposażyć jednostki OSP w system selektywnego alarmowania.

W swoim wystąpieniu mówił też o tym Starosta Ludwik Węgrzyn. Oprócz podziękowań pod adresem Komendanta, strażaków powiatu bocheńskiego, poinformował o dofinansowaniu przez Radę Powiatu zakupu systemów selektywnego alarmowania do tych jednostek, które go jeszcze nie mają.

 

to