kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kolping zaprasza na szkolenie

Kolping zaprasza na szkolenie

Dodano: 24.05.2011 15:00
Lokalne Centrum NGO Kolping w Bochni zaprasza na szkolenie, które daje szansę na rewolucję w sytuacji finansowej Twojej organizacji. To 4 dni, w czasie których zdobędziesz wiedzę o fundraisingu – planowym, etycznym i skutecznym pozyskiwaniu funduszy. Dowiesz się, jak sprawić, by ludzie chcieli wpłacać pieniądze na waszą działalność, a firmy sponsorowały wasze wydarzenia. Poznasz metody, dzięki którym zaczniecie mieć pieniądze na pomaganie innym, a nie tylko o nich mówić lub marzyć.

Uczestnikami szkolenia są członkowie zarządów fundacji i stowarzyszeń (preferencja podczas selekcji). To także kurs dla dyrektorów finansowych, menedżerów i księgowych, którzy są gotowi na zmianę i chcą na serio zaangażować się w pomnażanie kapitału społecznego i finansowego swoich organizacji.

Program 4-dniowego cyklu szkoleń jest oparty na standardach Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu, które nadzoruje jakość szkoleń i certyfikuje zawodowych fundraiserów na obszarze Unii Europejskiej.

Szkolenie przeprowadzi pan Robert Kawałko - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu.

Każdy absolwent otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia potwierdzony przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Wszyscy absolwenci uzyskują prawo do nieodpłatnej konsultacji z trenerem po szkoleniu.

PROGRAM SZKOLENIA

Dzień 1 – Podstawy fundraisingu – droga do skutecznego pozyskiwania funduszy
Efekty: uczestnicy będą potrafili budować podstawy strategii fundraisingowej organizacji i stosować zasadę dywersyfikacji źródeł przychodów, będą rozumieli zasady tworzenia stanowiska pracy dla fundraisera i układania z nim relacji służbowych, będą znali ponad 20 metod zbierania funduszy oraz specyfikę dialogu z darczyńcami i sponsorami wraz z czynnikami, które decydują o sukcesie w poszukiwaniach funduszy.
Dzień 2 – Public relations i kampanie społeczne – budowanie relacji z otoczeniem

Cel szkolenia: zapoznanie uczestników z zasadami kreowania, planowania i realizacji kampanii społecznych. Nabycie umiejętności budowania zespołu projektowego ds. kampanii i kierowania nim oraz pozyskiwania partnerów zewnętrznych: mediów, sponsorów, patronów. Poznanie narzędzi biznesowych przydatnych w pracy organizacji pozarządowej.

Dzień 3 – Sponsoring – jak zdobyć wielu stałych i hojnych darczyńców biznesowych

Efekty: Uczestnicy będą potrafili stworzyć listę potencjalnych sponsorów i napisać dla nich ofertę sponsorską. Nauczą się panowania nad stresem w kontakcie osobistym, prowadzenia rozmów i zawierania partnerstw oraz podtrzymywania i pogłębiania relacji z firmami. Będą znali zasady etyczne obowiązujące przy współpracy z biznesem.

Dzień 4 – Planowanie fundraisingu

Efekty: Absolwenci szkolenia będą rozumieć, jak złożonym procesem jest zmiana kultury organizacyjnej, jaka musi nastąpić, gdy opinie i oczekiwania darczyńców stają się codziennym elementem relacji organizacji z otoczeniem. Dowiedzą się, jak tę zmianę wprowadzić i utrzymać dla stabilizacji finansowej organizacji. Będą potrafili kreować kampanie fundraisingowe, które przynoszą trwałe i powtarzalne efekty finansowe.

Szkolenie kończy się testem wiedzy z zakresu treści przekazanych w jego trakcie, którego zdanie uprawnia do otrzymania certyfikatu.

ZGŁOSZENIA: Pocztą elektroniczną na adres: http://www.ngo.kolping.pl

Dodatkowe informacje: Grażyna Rzepka - Płachta, Kierownik  Lokalnego Centrum NGO Kolping w Bochni, tel. (14) 635 11 17,  tel. kom. 886 249 251 (wtorek: 15.00-17.30, czwartek:15.00-17.30, piątek:10.00-12.00).Zgłoszenia wraz z kompletną dokumentacją rekrutacyjną  przyjmowane będą do 25 maja (środa) do godz. 16.00.

Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenie do udziału oznacza deklarację uczestnictwa w dwóch sesjach szkoleniowych.

Podczas selekcji preferowani będą członkowie zarządów organizacji pozarządowych.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.