kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kolejne jednostki OSP doposażone

Kolejne jednostki OSP doposażone

Dodano: 21.10.2015 09:00 Kolejne jednostki OSP doposażone
Starosta bocheński przekazał Ochotniczym Strażom Pożarnym sprzęt pożarniczy oraz umundurowanie zakupione w ramach dotacji celowej jaką Rada Powiatu przyznała jednostkom straży pożarnej z terenu powiatu bocheńskiego .

Czternaście jednostek OSP z Trzciany, Łąkty Dolnej, Dziewina, Bessowa, Ispini, Wolicy, Łazów, Bogucic, Sobolowa, Łapanowa, Ujazdu, Majkowic, Chodenic, i Starego Wiśnicza  otrzymało  dofinansowanie w łącznej kwocie 50 tys. złotych na zakup sprzętu i wyposażenia dla celów ochrony przeciwpożarowej.  Podczas spotkania starosta przekazał także OSP z Jodłówki samochód pożarniczy GBAM, marki STAR 244L.

Jako strażak wiem jak ważne jest właściwe doposażenie jednostek, nie tylko w nowy sprzęt, który jest tak potrzebny podczas każdej akcji ratowniczo-gaśniczej, ale również w odpowiednie umundurowanie. Myślę, że nie tylko ja, ale również cała społeczność docenia to co robicie na co dzień, czy to uczestnicząc w życiu społecznym, czy ratując ludzkie życie – mówi starosta Węgrzyn.

Dzięki dofinansowaniu jednostki zakupiły m.in. sprzęt do ratowania technicznego, agregat prądotwórczy, motopompę czy aparaty powietrzne. Środki przeznaczone zostaną również na remont Domu Strażaka, zakup systemu selektywnego powiadamiania czy też alarmowania.

 

sk