kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kolejna "schetynówka" zakończona

Kolejna "schetynówka" zakończona

Dodano: 07.11.2011 09:00 Kolejna "schetynówka" zakończona
W piątkowe popołudnie symbolicznym przecięciem wstęgi zakończono inwestycję pn.: „Przebudowa Ciągu Dróg Powiatowych Nr 1444k Uszew – Nowy Wiśnicz – Nieznanowice , Nr 2021 K Siedlec – Stradomka – Nieznanowice Realizowana realizowaną w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych na lata 2008 – 2011”.

 

W uroczystym oddaniu drogi udział wzięli samorządowcy gminni i powiatowi, radni i przedsiębiorcy, których przywitał Starosta Bocheński Jacek Pająk.

W ramach prowadzonych prac wykonano łącznie około 9 km nawierzchni asfaltowej, prawie 3,5 km chodników i ścieżek rowerowych, wyremontowano także 13 zatok autobusowych. Inwestycja ta obejmowała także umocnienie poboczy na długości około 9 km oraz konserwację rowów i poboczy na długości prawie 6 km

Starosta Jacek Pająk  podczas przemówienia podziękował przedstawicielom gmin za współfinansowanie i wsparcie działań realizowanych przy tej inwestycji. Słowa podziękowania skierował również do przedsiębiorców Pan Krzysztofa Kołodziejczyka oraz Pana Adama Sosnowca, którzy przyczynili się do pomyślnego zrealizowania tej inwestycji. Starosta zaznaczył, że tylko dzięki dobrej współpracy udało się zrealizować ten projekt, wyraził również nadzieję że wpłynie ono pozytywnie na poprawę jakości życia i poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu, ale też innych użytkowników tej drogi.

Budowa "schetynówki"  rozpoczęła się w marcu 2011 roku , prace podzielono na trzy etapy i zrealizowano w trzech gminach: Nowy Wiśnicz, Bochnia oraz Łapanów.

Uzyskane przez Powiat dofinansowanie to ponad 2,7 mln złotych. Zaangażowanie własnych środków z budżetu powiatu to kolejne 2,3 mln złotych. Do realizacji tego istotnego dla mieszkańców powiatu zadania udało się zaprosić do wsparcia finansowego również Gminę Bochnia: 305 242,49 zł i Gminę Łapanów: 380 488,84 zł. Miasto i Gmina Nowy Wiśnicz do dnia dzisiejszego nie wywiązała się z deklaracji finansowej (wsparcie: 0,00 zł).

Powiat „oddał” schetynówkę w Zawadzie – zobacz w TV

 

sw