kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kolejna promesa w ramach programu „Osłona Przeciwosuwiskowa”

Kolejna promesa w ramach programu „Osłona Przeciwosuwiskowa”

Dodano: 09.05.2012 12:00 Kolejna promesa w ramach programu „Osłona Przeciwosuwiskowa”
Pod koniec kwietnia Powiat Bocheński otrzymał z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych promesę w ramach programu „Osłona Przeciwosuwiskowa” na wykonanie dokumentacji projektowo – budowlanej w ramach zabezpieczenia i stabilizacji osuwiska w Sobolowie i Ujeździe oraz wykonanie dokumentacji geologiczno- inżynierskiej na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska w Trzcianie.

Prace zmierzające do stabilizacji osuwisk w Sobolowie i Ujeździe zostały podzielone na trzy etapy.

Etapy pierwszy został wykonany w roku ubiegłym i polegał na wykonaniu szczegółowej dokumentacji opisowej zawierającej m.in. położenie geograficznego, morfologię terenu, jak również ocenę warunków geologiczno-inżynierskich wraz z wpływem prowadzonych prac na środowisko.

Drugi etap, który zostanie zrealizowany dzieki otrzymanej w tym roku dotacji, będzie obejmował przygotowanie m.in. planu sytuacyjnego, różnego rodzaju map i właściwości wód podziemnych. Przygotowywana dokumentacja obejmować będzie także profile otworów wiertniczych i plany wyrobisk.

Ostatnim, a zarazem najbardziej kosztownym etapem, będzie stabilizacja osuwisk.

Przetarg na realizację dokumentacji zostanie rozstrzygnięty do końca czerwca, natomiast kwota otrzymanej dotacja to 214 tysięcy złotych.

 

sw