kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kilkadziesiąt klubów 11 państw europejskich w Bochni!

Kilkadziesiąt klubów 11 państw europejskich w Bochni!

Dodano: 14.06.2011 10:00 Kilkadziesiąt klubów 11  państw europejskich w Bochni!
W najbliższym czasie w Bochni gościć będziemy reprezentacje 11 państw europejskich! Do XIV Międzynarodowego Turnieju Judo w Kopalni Soli zgłoszono zawodników z Austrii, Węgier, Słowenii, Niemiec, Estonii, Chorwacji, Słowacji, Czech, Litwy, Ukrainy i całej Polski.

    Jest to największa impreza sportowa judo, organizowana w naszym mieście przez sekcję, działającą przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Bochni i TS MOSIR Bochnia. Od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w środowisku młodych judoków w całej Europie. - Miło nam stwierdzić, że Bochnia jest rzeczywiście rozpoznawalna przez turniej, który m.in. ze względu na swoją lokalizację budzi tak duże zainteresowanie - mówi główny organizator i pomysłodawca zawodów Sabina Bajda, dyrektor MOSiR Bochnia.- W tej chwili mamy już ponad 400 zarejestrowanych osób z jedenastu państw, w tym po raz pierwszy Niemców i Estończyków.  Ilość miejsc jest ograniczona, ale jak zwykle pod ziemią spodziewamy się około tysiąca osób: zawodników, opiekunów i kibiców.- Walki prowadzone będą w niecodziennej , wyjątkowej scenerii, w Komorze Ważyn 248 metrów pod ziemią . Na czterech matach spotkają się m.in. zawodnicy takich klubów jak: VFL Wolfsburg i Sportschule - TM Gottinger (Niemcy), Judo Club SK Taifu (Estonia), JK Samobor (Chorwacja), Judo Klub Prievidza i Judo Club Martin (Słowacja), JC Ippon Kiev (Ukraina), MVSC MISI Miskolc (Węgry). W sumie zgłoszone są już 43 kluby. Walki oceniać będzie 20 sędziów, w tym kilku międzynarodowych.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby zobaczyć  walki judo w wykonaniu najmłodszych adeptów tej sztuki oraz młodzieży, organizatorzy zapraszają już w sobotę w samo południe, kiedy rozpoczną się zjazdy do kopalni. Odbywać się one będą dwoma szybami: Sutoris (w centrum miasta) i szybem Campi. Organizatorzy sugerują zjazd drugim z wymienionych szybów, gdyż jest on szybszy i co najważniejsze obok niego znajduje się duży parking na  samochody  osobowe i autokary.
W czasie trwania turnieju bilety dla kibiców sprzedawane będą przez Kopalnię w cenach ulgowych: 18 zł dla dzieci i młodzieży, 25 zł dla dorosłych.

OGÓLNY PROGRAM ZAWODÓW:
Sobota - 18 czerwca
12.00 -18.00 zjazd do kopalni
13.00 - uroczyste rozpoczęcie zawodów

Niedziela - 19 czerwca
10.30-13.00 - zjazd do kopalni
11.00 walki judo

Organizatorzy:
TS MOSIR Bochnia
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bochni
Uzdrowisko "Kopalnia Soli" w Bochni

Turniej wspierają finasowo:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Starostwo Powiatowe w Bochni
Gmina Miasta Bochnia


SPONSORZY TURNIEJU: 
GRUPA TAURON ENION
KARPACKA SPÓŁKA GAZOWNICTWA
ALIOR BANK Oddział w Bochni, ul. Kazimierza WLK.16-22
AQUER
FoBa
Pharma CF Niepołomice
Stalprodukt Serwis Sp.z o.o.
E-KOM BUD
PLASTBUD Producent
ZIMBO
TANKPOL
CONTIMAX
SEGAFREDO ZANETTI
DEKANEX Soft
Sklep i zakład zegarmistrzowski L.J. Kruk