kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Kampania „Drugie życie” w Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni

Kampania „Drugie życie” w Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni

Dodano: 24.03.2011 14:00 Kampania „Drugie życie” w Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego  w Bochni
W ramach kampanii „Drugie życie” 29 marca 2011 r. o godz. 13:00 w Bursie Szkolnictwa Ponadgimnazjalnego w Bochni odbędzie się prelekcja dla uczniów szkół średnich zorganizowana przez młodzież przy wsparciu organizatorów oraz głównego koordynatora akcji w województwie małopolskim pani Moniki Kowalik.

 

„Drugie życie” to kampania, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie przeszczepiania narządów, jako metody ratującej życie i przywracającej zdrowie ciężko chorym ludziom. Akcja ta ma na celu promocję oświadczeń woli poprzez przekazywanie informacji na temat transplantacji. Popularyzacja wiedzy ma być narzędziem pozwalającym zwiększyć liczbę przeszczepów w Polsce. Poprzez poruszanie tematu przeszczepiania narządów, kontakt z lekarzem czy osobą, która żyje dzięki transplantacji chcemy skłaniać do refleksji, pobudzać do dyskusji i podejmowania rozmów. Prelekcję wygłosi dr n. med. Grzegorz Hudziak (specjalista nefrolog) a swoim doświadczeniem życia po transplantacji podzieli się mieszkaniec ziemi bocheńskiej pan Sławomir Ryncarz.