kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Już wkrótce Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół w Dąbrowicy

Już wkrótce Dzień Przedsiębiorczości w Zespole Szkół w Dąbrowicy

Dodano: 14.01.2010 09:00
10 marca 2010 roku uczniowie klasy III Technikum w zawodzie: technik organizacji usług gastronomicznych i technik żywienia gospodarstwa domowego wezmą udział w "Dniu Przedsiębiorczości". To program organizowany przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości we współpracy z Kancelarią Prezydenta.

Ideą programu jest przede wszystkim włączenie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży, stworzenie nowatorskiej płaszczyzny przekazywania młodym ludziom wiedzy o funkcjonowaniu rynku pracy oraz zbudowanie mostów między szkołą a miejscem pracy.

W czasie kilkugodzinnego spotkania w przedsiębiorstwach uczniowie będą mogli poznać wymagania stawiane pracownikom na wybranym stanowisku pracy, związki między wykształceniem i karierą zawodową oraz zweryfikują swoje wyobrażenie o wybranym przez siebie zawodzie. Dyrektor Zespołu Szkół w Dąbrowicy pan Robert Twardosz oraz  szkolny koordynator programu pani Barbara Radzięta zwracają się z uprzejmą prośbą do osób ze środowiska biznesu, przedstawicieli instytucji i przedsiębiorstw o włączenie się do programu poprzez umożliwienie uczniom odbycia wizyty w swoim miejscu pracy.