kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Już w najbliższą niedzielę

Już w najbliższą niedzielę

Dodano: 27.08.2018 09:00 Już w najbliższą niedzielę
Zapraszamy na III Małopolski Przegląd Zespołów Artystycznych działających przy OSP.

Gdzie: Amfiteatr w Parku Rodzinnym UZBORNIA w Bochni

Kiedy: 2.września 2018 r.

Start: godz. 11.00

W tym roku aż 16 zespołów zostało zakwalifikowanych i weźmie udział w folkowej rywalizacji. Wśród nich pojawią się stali bywalcy, ale nie zabraknie również nowych zespołów, miedzy innymi z Powiatu Tarnowskiego, Chrzanowskiego, Krakowskiego, Brzeskiego czy Limanowszczyzny i Nowego Sącza.

Zespół Pieśni i Tańca „Łąkta” oraz Kapela Ludowa i Zespół „Łapanowianie” to reprezentanci Powiatu Bocheńskiego.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny to właśnie w Bochni, sercu naszego pięknego powiatu będzie odbywać się to wyjątkowe wydarzenie na które już dziś serdecznie zapraszam. Rywalizacja z pewnością  będzie zacięta a i jest o co powalczyć, gdyż przewidziano nagrody pieniężne – zachęca Ludwik Węgrzyn starosta bocheński.

Przegląd to swoista prezentacja dorobku artystycznego, folkloru oraz propagowanie i upowszechnianie kultury muzycznej w społeczeństwie. Dzięki takim spotkaniom nie tylko  kultywujemy tradycję ludową ale również propagujemy wiedzę na temat działalności OSP, umożliwiając jednocześnie wymianę doświadczeń wykonawców biorących udział w tym wydarzeniu.Przegląd ma charakter konkursowy i jest szczeblem do eliminacji Ogólnopolskich Spotkań Zespołów Artystycznych oraz do Festiwalu Piosenki Strażackiej.

Organizatorem jest Powiat Bocheński, Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP woj. Małopolskiego oraz Miasto Bochnia, zaś partnerem Miejski Dom Kultury w Bochni. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła Gazeta Krakowska, Radio RDN Małopolska i portal bochnianin.pl oraz bochniazbliska.pl.

 

sk