kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jubileusz 90-lecia Bocheńskiego Klubu Sportowego

Jubileusz 90-lecia Bocheńskiego Klubu Sportowego

Dodano: 15.12.2011 14:00 Jubileusz 90-lecia Bocheńskiego Klubu Sportowego
10 grudnia, w sobotnie popołudnie, bochnianie świętowali obchody Jubileuszu 90-lecia Bocheńskiego Klubu Sportowego. Uroczystość zgromadziła wiele osób zaangażowanych w jego działalność klubu.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęto  mszą świętą a następnie przemaszerowano ulicami miasta do miejsca głównych obchodów, gdzie przedstawiona została historia klubu a zasłużonym wręczono odznaczenia.

Obecny rok należał do jednych z najtrudniejszych w historii klubu. Zawirowania jakie go dotknęły groziły zakończeniem jego działalności. Jednak jak podkreślił podczas swojego przemówienia Kurator Bocheńskiego Klubu Sportowego Jarosław Marzec „to że na Sali zebrało się tak zacne grono ludzi świadczy o tym, że hasło „sztandar wyprowadzić” nie będzie miał w tym przypadku racji bytu”.

Na 90-letni dorobek Bocheńskiego Klubu Sportowego składa się wysiłek wielu pokoleń działaczy, zawodników, trenerów oraz osób tworzących niepowtarzalną atmosferę wokół sportu w powiecie bocheńskim. Rocznica ta stanowi okazję do posumowania dorobku klubu, złożenia hołdu jego założycielom oraz tym wszystkim, którzy na przestrzeni lat przyczyniali się do jego rozwoju
-podkreślił podczas spotkania starosta bocheński Jacek Pająk.

Od roku 1921 klub wychował młodzież kilku pokoleń, był i jest sposobem na życie wielu bochniaków. Pomimo wielu przeciwności na jakie napotkał w tym roku, udało się przeprowadzić szereg imprez sportowych z okazji jego Jubileuszu. Były to m.in.:
Międzynarodowy turniej piłki nożnej juniorów starszych im. Tomasza Piotrowskiego rozegrany w lutym, mecz piłkarski Bocheński Klub Sportowy – Termalica Bruk-bet Nieciecza, dwumecz piłkarski: seniorzy BKS oraz trampkarze MOSiR Bochnia z drużynami Jednoty Keźmarok (wrzesień), mecz piłkarski Oldbojów Bocheńskiego Klubu Sportowego z oldbojami Wisłoki Dębica (październik), mecz piłki ręcznej BKS Oldbojs BKS Oldstars kontra Oldboje VIVE Kielce (listopad).

Dodatkowo z okazji Jubileuszu Bocheński Klub Sportowy wydał książkę autorstwa Marcina Leśniaka „90 lat bocheńskiej piłki nożnej”.