kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jubileusz 65-lecia Biblioteki

Jubileusz 65-lecia Biblioteki

Dodano: 11.05.2011 13:00 Jubileusz 65-lecia Biblioteki
We wtorek 10.maja w siedzibie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bochni odbyło się jubileuszowe spotkanie w związku z obchodami 65-lecia istnienia i działalności biblioteki.

 

Uroczystość zgromadziła liczne grobo przyjaciół placówki. Jubileusz zainaugurowano wystąpieniem : wicestarosty Tomasza Całki,  burmistrza Bochni Stefana Kolawińskiego,Pana Jerzego Woźniakiewicza– dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, Pani Jadwigi Kosek – przewodniczącej Zarządu Okręgu SBP w Krakowie i innych.

Najważniejszym punktem jubileuszu był wykład prof. J.Wojciechowskiego-bibliotekoznawcy i literaturoznawcy oraz wykładowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, pt. „Biblioteki w środowisku lokalnym”. Przy dźwiękach koncertu w wykonaniu Ewy Olejniczak (skrzypce) oraz Marii Manikowskiej, było można podziwiać wystawę „Biblioteka w obrazach i fotografii”. Życzenia dalszych lat owocnej działalności oraz wielu czytelników  złożył wicestarosta Tomasz Całka.

Honorowy patronat nad uroczystościami objęli Starosta Bocheński Jacek Pająk oraz Burmistrz Miasta Bochni.

W obecnej chwili oferta biblioteki obejmuje ok. 141 tys. książek i 13.5 tys. materiałów audiowizualnych. Do dyspozycji jest Internet, dokumenty elektroniczne, zestawy do nauki języków obcych, HotSpot, książka na telefon,katalog książek on-line, audiobooki MP3 czy książki w wersji elektronicznej. W ostatnim roku w sieci miejskiej zarejestrowanych było ponad 10 tys. czytelników, jest to 34% wskaźnik czytelnictwa. Pożyczono ponad 184 tys. pozycji.