kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...

Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...

Dodano: 27.07.2011 15:00 Jest w orkiestrach dętych jakaś siła...
24 lipca w niedzielne popołudnie taką siłę zaprezentowały liczne orkiestry dęte z powiatu bocheńskiego oraz zagranicy, dając swoje koncerty podczas obchodów Jubileuszu 10-lecia działalności Parafialno-Gminnej Orkiestry Dętej Sobolów.

Uroczystości rozpoczęto inauguracyjną mszą świętą oraz przemarszem zgromadzonych na stadion w Sobolowie, gdzie odbyły się główne obchody Jubileuszu.
Niedzielny program wzbogaciły występy nie tylko orkiestr powiatowych ale również gości z zagranicy, w tym orkiestry z Litwy, Słowacji i Węgier.
Ważnym punktem w tym dniu było uhonorowanie osób zaangażowanych w założenie oraz działalność orkiestry, w kręgu których znalazł się m.in. starosta bocheński Jacek Pająk.

Orkiestra ta wielokrotnie brała udział w przeglądach zagranicznych godnie reprezentując nasz powiat. Jestem dumny z jej osiągnięć oraz zaangażowania w życie kulturalne naszego regionu. Cieszę się też, że w trakcie tylu lat tak wielu osobom nie zabrakło zapału do twórczej pracy -podkreśla starosta bocheński Jacek Pająk

Orkiestra powstała we wrześniu 2001 roku z inicjatywy proboszcza parafii pw. Wszystkich Świętych w Sobolowie- ks.Stanisława Jachyma oraz organisty Pana Stanisława Chmielka.
Początki działalności były trudne, ponieważ nie posiadano żadnych instrumentów a młodzież nie była przygotowana muzycznie. Jednak dzięki zaangażowaniu parafii, władz samorządowych oraz ludzi dobrej woli orkiestra została wyposażona w odpowiedni sprzęt muzyczny i mundury.
Obecnie w orkiestrze gra 35 osób z czego 70 % stanowią dzieci i młodzież.Koncertują na terenie parafii, powiatu oraz za granicą, wciąż poszerzając zasięg swoich występów.
Poza stałym składem, gry na instrumentach dętych i perkusyjnych uczy się kilkanaście osób i chociaż jeszcze nie koncertują razem z orkiestrą, nie brak im zapału do pracy.

Więcej informacji nt. działalności orkiestry można znaleźć pod adresem http://www.sobolow.parafia.info.pl/?p=main&what=27