kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jak świadomie korzystać z Internetu i bezpiecznie robić zakupy w sieci ?

Jak świadomie korzystać z Internetu i bezpiecznie robić zakupy w sieci ?

Dodano: 24.03.2016 09:00 Jak świadomie korzystać z Internetu i bezpiecznie robić zakupy w sieci ?
Ponad 450 instytucji w całej Polsce przyłączyło się do kampanii „Tydzień z Internetem 2016”. Wśród nich znalazł się Szkolny Klub Logistyki działający w Zespole Szkół w Dąbrowicy pod opieką mgr Krystyny Migdał. Zorganizowano spotkanie pod hasłem „Bezpieczny e-konsument”, online udostępniono quiz poświęcony tematowi przewodniemu kampanii, a także promowano tematykę kampanii w mediach społecznościowych.

Biorąc udział w spotkaniu lub rozwiązując quiz, uczestnicy dowiedzieli się np. jak ocenić wiarygodność sprzedawcy, w jaki sposób bezpiecznie dokonywać płatności, jak chronić swoje dane i prywatność, jak stworzyć bezpieczne hasło oraz korzystać z praw przysługujących osobom kupującym w sieci.

Patronat honorowy nad Tygodniem z Internetem 2016 objęty został przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna, ogólnoeuropejska kampania, której celem jest zachęcenie jak największej liczby osób do poznania możliwości, jakie daje Internet. Działania polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań prezentujących ciekawe i praktyczne sposoby wykorzystania nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali.

Więcej informacji na http://tydzienzinternetem.pl/

 

sk