kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Jacek Pająk Przewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego

Jacek Pająk Przewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego

Dodano: 17.03.2011 14:00 Jacek Pająk Przewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego
W dniu dzisiejszym starosta bocheński Jacek Pająk został wybrany Przewodniczącym Konwentu Starostów Województwa Małopolskiego, zaś zastępcą starosta krakowski Józef Krzyworzeka i starosta nowotarski Krzysztof Faber.

 

Konwent Starostów reprezentuje interesy członków Związku Powiatów Polskich z obszaru województwa małopolskiego. Cele realizowane są poprzez współpracę z administracją rządową i samorządową, a także z innymi instytucjami z obszaru naszego województwa, wymianę doświadczeń w zakresie zadań wykonywanych przez powiaty, jak również podejmowanie wspólnych działań powiatów w wymiarze ogólnowojewódzkim. Starostwie spotykają się na posiedzeniach zwoływanych przez przewodniczącego, na których formułowane są stanowiska i opinie.

Konwent Starostów Województwa Małopolskiego działa w oparciu o Statut Związku Powiatów Polskich oraz  uchwały Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich, istnieje od 1999 roku.


Konwent tworzą starostowie powiatów z województwa małopolskiego (19) i prezydenci miast na prawach powiatu (Kraków, Tarnów, Nowy Sącz).

Członkowie konwentu wybierają spośród siebie przewodniczącego, który organizuje pracę konwentu i zabezpiecza warunki odbywania posiedzeń oraz dwóch wiceprzewodniczących. W kadencji 2006 – 2010 Funkcję Przewodniczącego pełnił starosta nowosądecki Jan Golonka.