kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Izabela Piwowarczyk laureatką Ogólnopolskiego Konkursu ,,Tischnerowskie Ślady”

Izabela Piwowarczyk laureatką Ogólnopolskiego Konkursu ,,Tischnerowskie Ślady”

Dodano: 12.03.2010 15:00 Izabela Piwowarczyk laureatką Ogólnopolskiego Konkursu ,,Tischnerowskie Ślady”
Izabela Piwowarczyk z ekonomika zdobyła III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie ,,Tischnerowskie Ślady” organizowanym w Wadowicach. Temat tegorocznego konkursu dotyczył ,,Tischnerowskiej Koncepcji Solidarności”. Konkurs propagujący życie i twórczość wybitnego filozofa,księdza i profesora Józefa Tischnera został objęty Honorowym Patronatem Premiera Rządu Rzeczypospolitej. Nagrodą główną okazał indeks na jeden z trzech wybranych kierunków na WSE w Krakowie.

W konkursie wzięli udział reprezentanci z całej Polski. Na liście lektur znalazły się ważne dzieła Księdza Profesora m. in. ,,Etyka Solidarności”, ,,Homo sovieticus”, ,,Polski młyn”, a także biografia pt. ,,Tischner” Wojciecha Bonowicza. Pytania konkursowe dotyczyły interpretacji trudnych zagadnień filozoficznych oraz znajomości biografii księdza profesora Józefa Tischnera w szerokich kontekstach historycznych. Konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach: części pisemnej oraz w części ustnej. Pytania opracowane zostały przy współpracy Rady Programowej Instytutu Myśli Tischnera oraz pracowników naukowych Wydziału Filozoficznego Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W komisji konkursowej zasiadał m.in. Wojciech Bonowicz, autor świetnej monografii opowiadającej o życiu i twórczości Księdza Profesora Józefa Tichnera, redaktor wielu dzieł Księdza Profesora ukazujących się w ,,Znaku”.

Izabela Piwowarczyk interesuje się filozofią księdza profesora Józefa Tischnera od klasy pierwszej. W roku szkolnym 2007/2008 po raz pierwszy wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie ,,Tischnerowskie Ślady”, zajmując trzecie miejsce wśród reprezentantów szkół z całej Polski. Uczestniczy również w ciekawych ,,Majówkach Filozoficznych Młodych” na Wyższej Szkole Europejskiej w ramach obchodów ,,Dni Tischnerowskich” w Krakowie.