kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » IV. Festiwal Rosołu

IV. Festiwal Rosołu

Dodano: 11.09.2014 10:00 IV. Festiwal Rosołu
21 września 2014 r. w Łapanowie już po raz czwarty zorganizowany zostanie "Festiwal Rosołu", który przybrał formę konkursu w czterech kategoriach: amatorzy, profesjonaliści, szkoły gastronomiczne i goście.

Tegoroczny festiwal, podobnie jak ubiegłoroczne, ma na celu: kultywowanie, propagowanie i pogłębianie wiedzy na temat rosołu - jako polskiej potrawy tradycyjnej. Inicjatywa organizowania Festiwalu Rosołu wiąże się z powstaniem pierwszej na ziemiach polskich książki kucharskiej "Compendium Ferculorum - Albo Zebranie Potraw" napisanej przez Stanisława Czernieckiego w 1682 roku na Zamku w Wiśniczu, w której pierwsza pozycję zajmuje rosół polski.

Jury konkursowemu o miano najsmakowitszego rosołu będzie przewodniczył znany z telewizyjnego serialu pt. "Złotopolscy" Grzegorz Komendarek (jest kucharzem i członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Szefów Kuchni i Cukierni) wraz z kucharzami ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników.

Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się na łapanowskim Rynku, początek o godzinie 13.00. Szczegóły na plakacie poniżej.

 

sk