kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Inwestycje w Powiecie

Inwestycje w Powiecie

Dodano: 27.11.2009 09:00 OSUWISKO W BOROWNEJ
Rok 2009 to dla Powiatu Bocheńskiego rok kolejnych dużych inwestycji. W chwili obecnej ku końcowi mają się prace modernizacyjno-remontowe na moście w Brzeźnicy, w Trzcianie, na ul. Strzeleckiej w Bochni oraz na osuwisku w Borównej.MOST W BRZEŹNICY


Na realizację tej inwestycji Powiat Bocheński otrzymał  712 tys. złotych ze środków budżetu państwa. Obiekt jest już wykonany – powstał tam nowy, żelbetowy most, w chwili obecnej umacniane jest jeszcze koryto potoku koszami siatkowo- kamieniowymi. Inwestycja ta całkowicie zakończy się już w połowie grudnia. Koszt tego zadania to kwota 1 mln 308 tys. złotych.

MOST W TRZCIANIE


600 tys. złotych na przebudowę mostu w Trzcianie wraz z remontem drogi powiatowej Trzciana – Łąkta Górna otrzymaliśmy w ramach dofinansowania zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w 2009r.W ramach tej inwestycji wybudowany został  zupełnie nowy obiekt wraz z dojazdami. Warto zaznaczyć, iż obiekt ten przebiega nowym śladem- zlokalizowany został obok istniejącego mostu. Aktualnie trwają prace przy dojazdach i chodnikach. Jest  to kolejna inwestycja mostowa realizowana na terenie powiatu, przez dwa i pół roku wyremontowaliśmy już prawie 10 poważnie zaniedbanych inwestycji - mówi starosta Jacek Pająk.
Całkowita wartość tych prac wyniesie prawie 877 tys. złotych


REMONT PRZEPUSTÓW W BOCHNI


Na ul. Strzeleckiej  w Bochni prowadzone są w chwili obecnej prace przy podbudowie i nawierzchni nowych dwóch przepustów, które powstaną na miejscu istniejących tam mostków. W ramach tych prac zastąpiono istniejące mostki o konstrukcji stalowo-drewnianej nowymi wykonanymi z elementów prefabrykowanych.  Wykonane tam także zostaną murki czołowe wlotu i wylotu przepustu ,zabezpieczone będzie również koryto potoku przed i za obiektem. Zostanie poszerzona droga do 6 metrów w rejonie projektowanego obiektu, odbudowany też będzie rów odwadniających z dnem umocnionym.

Łączny koszt tej modernizacji to kwota prawie 470 tysięcy złotych. Na inwestycje te Powiat otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w wysokości 100 tysięcy złotych  oraz Ministerstwa Infrastruktury w wysokości 57tysięcy złotych


OSUWISKO W BORÓWNEJ

3 mln 984 tys. złotych otrzymał Powiat Bocheński na zabezpieczenie i stabilizację osuwiska w Borównej w gminie Lipnica Murowana.
Dotychczas wykonane zostało zabezpieczenie polegające na palowaniu, które ma przeciwdziałać poszerzaniu się osuwiska wraz z przebudową odcinka drogi. Obecnie trwają jeszcze prace wykończeniowe, które powinny zakończyć się już  pod koniec listopada. Dotacja przyznana została w ramach dofinansowania zadań związanych z usuwaniem skutków klęsk żywiołowych w 2009 r. Wysokość dotacji wynosi 80% wartości zadania, którego całkowity koszt wynosi 4 mln 980 tys. złotych.