kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Inwestycje w Powiecie- ciąg dalszy

Inwestycje w Powiecie- ciąg dalszy

Dodano: 03.12.2009 13:00 MOST W LIPNICY MUROWANEJ
To już druga część publikacji prezentująca wybrane inwestycje realizowane w Powiecie Bocheńskim. W pierwszej części zaprezentowane zostały prace modernizacyjno- mostowe na moście w Brzeźnicy, w Trzcianie, na ul. Strzeleckiej w Bochni oraz na osuwisku w Borównej. Tym razem prezentujemy modernizacje mostu w Lipnicy Murowanej, przepustu w Leksandrowej, ciąg północny oraz rozbudowę Szpitala Powiatowego w Bochni.

Most w Lipnicy Murowanej

Obecnie w ramach realizacji inwestycji mostowych w Powiecie Bocheńskim trwa przebudowa mostu w Lipnicy Murowanej. Dotację na ten remont w wysokości 1 mln 063 tys. złotych Powiat Bocheński otrzymał  w ramach dofinansowania zadań polegających na remoncie lub odbudowie infrastruktury zniszczonej lub uszkodzonej w wyniku  powodzi mającej miejsce w 2009 r. Most ten od dłuższego czasu był  w fatalnym stanie technicznym i wymagał remontu. Modernizacja przewidziana była na dwa kolejne lata, natomiast dzięki tym środkom zakończona zostanie już w grudniu tego roku - mówi wicestarosta Tomasz Całka. Całkowity koszt inwestycji to kwota 1 mln 361 tys. złotych. Aktualnie na obiekcie tym trwają prace polegające na rozbiórce istniejącego mostu. W dalszej kolejności wykonany zostanie  nowy obiekt mostowy z blachy falistej, montowane będą również elementy zabezpieczające takie jak bariery oraz poręcze. Następnie będą trwały roboty melioracyjne polegające na umocnieniu skarp i dna potoku koszami siatkowo-kamiennymi.

REMONT PRZEPUSTU W LEKSANDROWEJ

W ramach wykonanych prac wyremontowany zostanie przepust oraz poszerzona zostanie  droga na łuku w rejonie projektowanego obiektu zgodnie z obowiązującymi przepisami.Odbudowane zostaną rowy odwadniające z dnem umocnionym narzutem kamiennym. Wyremontowany zostanie chodnik nad przepustem oraz przełożony istniejący zgodnie z nowym przebiegiem krawędzi drogi. Koszt tej  inwestycji to ponad 285 tysięcy złotych.


REMONTY CHODNIKÓW W GMINACH


W chwili obecnej trwają także remonty chodników z kanalizacją deszczową w Gawłowie w gminie Bochnia. Koszt tych prac to 72 tysiące zł. W gminie Drwinia zakończyła się modernizacja nawierzchni asfaltowej na drodze Niedary-Gawłówek. Zadanie to kosztowało Powiat 111 tysięcy złotych, natomiast wkład Gminy Drwinia to suma 30 tysięcy złotych.


CIĄG PÓŁNOCNY

W ramach realizacji inwestycji o potocznej nazwie ciąg północny trwają prace modernizacyjne w Krzeczowie i Borku.  W ramach ciągu północnego wykonane zostanie m.in. 22 km nawierzchni drogowej oraz ponad 2 km chodników. Przebudowane zostanie skrzyżowanie w Okulicach, a także wyremontowany będzie przepust w Krzeczowie. Powstanie również ścieżka rowerowa.
Warto zaznaczyć, że odcinki objęte projektem leżą na terenach planowanych stref usługowo-przemysłowych, cieszących się popularnością obszarów turystycznych, jak również rekreacyjno-sportowych.
W 2008 roku projekt przebudowy i modernizacji ciągu dróg powiatowych na odcinku węzeł autostradowy Bochnia – Uście Solne znalazł się na liście rankingowej Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego otrzymując dofinansowanie w kwocie 7 mln 77 tys. złotych. Szacowany koszt całej inwestycji to kwota 12 mln 990 tys. złotych . Będzie to ważna inwestycja komunikacyjna, gdyż połączy zjazd z autostrady A4 z północną częścią powiatu bocheńskiego.

ROZBUDOWA SZPITALA W BOCHNI


Kilka miesięcy temu rozpoczęła się rozbudowa Szpitala Powiatowego w Bochni. W chwili obecnej zakończyła się już budowa czwartej, ostatniej kondygnacji.W chwili obecnej zakończyły się  prace blacharsko-dekarskie, zamontowane zostały również okna. W trakcie realizacji jest instalacja wodno-kanalizacyjna, prowadzone są również uzgodnienia dotyczące m.in. projektów instalacji elektrycznej, niskoprądowej oraz klimatyzacyjnej.

Nowy pawilon będzie spełniać najwyższe europejskie standardy. Docelowo będą się tam mieściły oddziały: ginekologiczny, położniczy i neonatologiczny. Budynek ten jest kontynuacją inwestycji, która w pierwotnym zamierzeniu miała mieścić przychodnię specjalistyczną. Jej budowę rozpoczęto w 1998 r., jednak z braku środków finansowych zrealizowano jedynie stan zerowy bez stropu nad suterenami. Zgodnie z założeniami projektu budowa nowego pawilonu ma zakończyć się do listopada 2010.