kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Inwestycja w wiedzę

Inwestycja w wiedzę

Dodano: 06.07.2009 15:00 Inwestycja w wiedzę

Od września br. Wszyscy uczniowie klas I-III Liceów Profilowanych w Zespole Szkół nr 1, Zespole Szkół nr 2 oraz Zespole Szkół nr 3 w Bochni będą mogli uczestniczyć m.in. w kursach przygotowujących do europejskiego certyfikatu umiejętności komputerowych.
Jest to możliwe dzięki uczestnictwu Powiatu Bocheńskiego w projekcie podnoszącym kompetencje pn. „Inwestycja w wiedzę - program wyrównywania szans uczniów kształcących się w Liceach Profilowanych z terenu Powiatu Bocheńskiego”.

Projekt obejmie realizację zajęć wyrównawczych oraz pozalekcyjnych służących podniesieniu kompetencji o kluczowym znaczeniu dla kontynuowania nauki oraz zdolności do zatrudnienia uczniów, w szczególności z przedmiotów takich jak: matematyka, przedsiębiorczość, język angielski, język niemiecki. W ramach tego projektu uczniowie mogą uczestniczyć w kursie ECDL ( europejski certyfikat umiejętności komputerowych- poziom podstawowy), który obejmie 124 godziny dydaktyczne z obszaru 7 modułów zagadnień tematycznych (m.in. podstawy technik informatycznych i komunikacyjnych, przetwarzanie tekstów, bazy danych, strony www), z których uczniowie zdadzą egzaminy.  Głównym założeniem projektu jest wyrównanie dysproporcji i wzrost poziomu wiedzy i umiejętności uczniów kształcących się w Liceach Profilowanych. Nasz projekt znalazł się na 16 miejscu z 234  wniosków, które pozytywnie przeszły ocenę formalną - zaznacza Starosta Jacek Pająk . Projekt będzie  realizowany  od  01.09.2009 do 31.08.2010