kliknij i przeciąg zamknij
Polityka jakości
Wyszukiwarka

Archiwum aktualności

Jesteś tutaj:Strona Główna » Aktualności » Archiwum aktualności » Inwestycja w wiedzę- pierwsze certyfikaty w kwietniu

Inwestycja w wiedzę- pierwsze certyfikaty w kwietniu

Dodano: 27.02.2010 00:00 Inwestycja w wiedzę- pierwsze certyfikaty w kwietniu
Uczniowie z Mechanika, Budowlanki oraz Ekonomika biorą udział w pozalekcyjnych zajęciach m.in. z matematyki, przedsiębiorczości, podstawy technik informatycznych, języka angielskiego oraz języka niemieckiego w ramach projektu pn. „Inwestycja w wiedzę - program wyrównywania szans uczniów kształcących się w Liceach Profilowanych z terenu Powiatu Bocheńskiego”.

Wszystkie zajęcia prowadzone będą do czerwca tego roku z wyjątkiem zajęć z ECDLa, które zakończą się egzaminem w kwietniu. Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych ECDL (European Computer Driving Licence) zaświadcza, że jego posiadacz potrafi prawidłowo realizować przy pomocy mikrokomputera podstawowe zadania, takie jak: edycja tekstów, wykorzystanie arkusza kalkulacyjnego czy też sieci komputerowej.

Przedmioty realizowane w projekcie służą podniesieniu kompetencji o kluczowym znaczeniu dla kontynuowania nauki oraz zdolności do przyszłego zatrudnienia uczniów. Projekt ten realizowany przez Powiat Bocheński z pewnością zapewni także lepsze przygotowanie uczniów do egzaminu maturalnego.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt koordynuje Wydział Inwestycji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Bochni.